iOS 11 Beta Pil Ömrü Nasıl Uzatılır

IOS 11 Betayı test edenler en can alıcı sorunlardan birinin hızlı şarj düşüşü olduğunu tecrübe etmiştir. IOS 11 Beta kullanıyor ve böyle bir durumu fark ettiyseniz, ve IOS 10 sürümüne geri dönmek de istemiyorsanız, o halde aşağıdaki çözümleri denemenizde fayda var.

Eğer batarya ömrü sorunu ile karşılaştıysanız ilk tepkiniz hemen IOS 10 sürümüne geri dönmek olacaktır. Bu yöntem şüphesiz bir seçenek olsa da, bunu yapmadan önce öncelikle sorunu kendiniz çözmeye çalışın.

Aşağıdaki yöntemleri deneyerek kısa süre içerisinde çözüme ulaşabilirsiniz.

Cihazınızı Yeniden Başlatın

Cihazınızda hızlı şarj düşüşü fark etmeye başladıysanız, yeniden başlatmayı deneyin. Kapatma tuşuna basılı tutun ve ekranda kaydırarak cihazınızı kapatıp tekrar açın.

Uygulamaları Mercek Altına Alın

IOS Beta yazılımlarında uygulamalar fazla bug etkisi yaratabilir, bir veya daha fazla uygulamanın cihazınızın olması gerekenden daha fazla çalışmasına yol açması oldukça yüksek ihtimaldir. Eğer bataryanız hızlı bitiyorsa artık uygulamalarınızı gözden geçirmenin vakti gelmiş demektir. Bunu yapmak için Ayarlar->Pil -> Pil kullanımına gelin. Bu araç size hangi uygulamanın ne kadar batarya ömrünüzden çaldığını gösterecektir.

Uçak Modunu Kullanın

Ayarlardan hemen erişim sağlayabileceğiniz uçak modu, Bluetooth, mobil kulanım verisi ve kablosuz bağlantı da dahil tüm bağlantılarınızı keser. Telefonunuzun ağ bulmak için aşırı çalıştığı çekmeyen bir bölgedeyseniz cihazı uçak moduna alarak pil ömrünü uzatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir