USB Aygıtı Tanınmadı Sorunu

‘USB Aygıtı Tanınmadı’ sorunu gerek taşınabilir gerekse masaüstü bilgisayarlarda donanım veya yazılım merkezli birçok sebepten ötürü meydana gelen bir sorundur. Bu sorunun çözümü oldukça çoktur. Siz de bu bilgisayarınızda bu sorunla karşılaşıyorsanız aşağıda vereceğimiz çözüm yöntemlerini tek tek deneyerek mutlu sona ulaşabilirsiniz.

Çözüm-1

USB’ye dayalı çok sayıda sürücünün kurulması bu soruna başlıca sebeptir. Bunun için USB sürücülerinin tamamını kaldırıp yeniden yüklemeniz gerek. Bunun için Başlat > Çalıştır > “devmgmt.msc” ve ardından da Tamam’a tıklamalısınız. Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicileri sekmesi altındaki tüm USB sürücülerini tek tek kaldırın. Ardından bilgisayarınızı kapatın ve tüm USB cihazlarını çıkarın. Tekrar başlattığınızda cihazları tek tek takarak sürücülerini yükleyin.

Bu kullanabileceğiniz en yaygın çözüm yoludur. İlk olarak bunu denemeniz tavsiyemizdir.

Çözüm-2

Bu sorunun yaygın karşılaşılan bir diğer sebebi de cihazın yeterli enerjiyi alamaması problemleridir. Bunun için de; cihazınıza bağlı USB sayısını azaltabilir, cihazınızın elektrik kaynağını değiştirebilirsiniz. Dizüstü kullanıyorsanız bataryayı söküp yeniden takabilirsiniz. Bunlardan biri sizi çözüme ulaştıracaktır.