Tumblr Sitesinin Kullanım Amacı Nedir?

Günümüzde sohbetler artık sosyal ağlar üzerinden gerçekleşmekte, her yaştan ve sosyal gruptan insanlar günlük rutin haline getirdikleri paylaşımlarını bu siteler üzerinden yapmaktadır. Böylece yazılar daha fazla okuyucu kitlesine ulaşmakta, video ve resimler ile paylaşımlar desteklenmektedir. Bu sitelerden yükselişte olanlardan biri de Tumblr’ dır.

Tumblrbir sosyal paylaşım sitesidir. Micro bir blog oluşumu olan Tumblr’ı kullanıcılar, video, müzik, link ve resim paylaşmak için kullanıyorlar. Her an bağlanarak yazılar paylaşıyor, mini bir günlük gibi kullanıyorlar. Daha çok diğer sosyal ağlarda yaygınlaşan blog girişimlerinin ardından, kendi mini bloğunuzu oluşturabildiğiniz, hazır ve ücretsiz temalar bulunan Tumblr git gide artan kullanıcı sayısına sahiptir.

Tumblr Kullanımı

Tumblr ücretsiz ve kullanımı çok kolay bir blog servisidir. Öncelikle kendinize bir kullanıcı ismi bularak siteye üye olmanız gerekmektedir.  Tumblr sayfasına giriş yaptığınızda karşılaşacağınız sayfa dashboard sayfasıdır. Bu sayfada sağ üst köşedeki arama butonuyla istediğiniz her şeyi ya da herkesi arayabilirsiniz.

Arkadaş eklemek için o kişinin sayfasına gidip takip et butonuna basarsanız artık dashboardınızda takip ettiğiniz kişinin paylaşımlarını görebilirsiniz. Eğer beğendiğiniz bir paylaşım olursa paylaşımın altındaki kalp sembolüne bir kez tıklamanız yeterli olacaktır. İkinci kez tıklarsanız beğenmekten vazgeçersiniz. Takip ettiğiniz kişinin bloğunda yapacağınız her eylem kişiye bildirim olarak gidecektir. Anonim olarak ya da kendi kullanıcı isminizle hayran postası gönderebilir veya soru sorabilirsiniz.