Skype Oturum Açma Hatası

Microsoft Skype’ı satın almasından sonra MSN hizmetini sonlandırıp, kullanıcılarını Skype’a geçiş yapmasını sağlamıştı. Tabi bu geçiş sürecinde birçok problem, bug veya hatalar ortaya çıktı. Bu hatalardan biri de oturum açma hatası.

Bazı Skype kullanıcıları, kullanıcı adını ve şifresini doğru bir şekilde girmesine rağmen “kullanıcı adı veya şifre yanlış uyarısı” çıkıyordu. Eğer kullanıcı adınızı ve şifrenizi tam ve doğru bir şekilde girdiğinizden eminseniz ve bu hatayı alıyorsanız aslında çözümü çok basit.

Bu problemin nedeni; Skype programının Internet Explorer’ı kullanması. Yani kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdiğiniz sayfa aslında Internet Explorer’dan açılıyor. Sorunla ne alakası var derseniz, Internet Explorer tarayıcınız güncel değilse Skype oturum açma sayfasını eski Internet Explorer sürümleri desteklemediğinden dolayı böyle bir hatayla karşılaşıyorsunuz. Yani bu problemi çözmek için Internet Explorer tarayıcınızı en son sürüme güncellenmeniz. Internet Explorer tarayıcısını güncelledikten sonra Skype’ın oturum açma hatası ortadan kalkacaktır.