Pokemon Go Top Donma Sorunu Çözümü

Diğer yazılarımızda da anlattığımız gibi dünyada çok popüler olan Pokemon Go oyununun bu popülerliği bazı sorunlara da yol açabiliyor. Özellikle internet üzerinden oynanıyor olması bu yoğun ilgi karşısında bazen çaresiz kalıp hatalara yol açabiliyor. Bu sorunlardan biri de poketop donma sorunu.

Pokemon-GO’da-En-Çok-Karşılaşılan-Sorunlar

Öncelikle pokemon poketopun içine girdiğinde genelde olması beklenen şey topun kımıldamaya başlamasıdır fakat eğer top kımıldamıyorsa donma sorunuyla karşı karşıyasınız demektir.

Siz böyle bir sorunla karşılaştığınızda oyuna devam edebilmek için maalesef oyunu kapatmanız gerekecektir. Bunun için ayarlardan uygulamalar sekmesine girip Pokemon Go oyununu durdurmaya zorlamalısınız. Eğer şansınız varsa pokemonu yakalamış da olabilirsiniz.

Böyle bir sorunla karşılaşmamak için yapmanız gereken şey ise pokemon yakalamaya başlarken poketopu atmadan önce sol üstte dönen beyaz, dönen bir poketop göreceksiniz, o topun durmasını beklemelisiniz. Sol üstteki poketop, sunucu ile bağlantı kurulduğunu gösterir ve eğer beklerseniz poketop donma sorunu ile karşılaşmazsınız.