iPhone Çoklu Mail Adresi Kullanımı

iPhone’unuz üzerinde birden fazla email hesabı mı kullanıyorsunuz?

Peki hangi email adresinin varsayılan olarak kullanıldığını nasıl kontrol edebilirsiniz?

İşlerinizi iPhone’ unuz üzerinden mi hallediyorsunuz? Bazen hangi email adresini kullanacağınızı mı şaşırıyorsunuz? Eğer benim gibiyseniz ve iPhone’unuz üzerinde birden fazla email adresi kullanıyorsanız, sizin de yüksek ihtimalle benim gibi diğerlerinden daha çok kullandığınız bir email adresiniz vardır.

Eğer her seferinde email adresini değiştirmemek ve hayatınızı daha kolay hale getirmek istiyorsanız daha çok kullandığınız email adresinizi varsayılan email adresi haline getirmenizi öneriyoruz. Şimdi size herhangi bir email adresini nasıl varsayılan email adresi haline getirebileceğinizin adım adım anlatımını sunacağız.

  • Adım 1: Ayarlara gidin,
  • Adım 2: Ayarlar kısmında bulunan öğeleri aşağı kaydırın ve Mail adlı sekmeye tıklatın,
  • Adım 3: Ekranı aşağı kaydırın ve Varsayılan Hesap ile başlayan sekmeye tıklatın,
  • Adım 4: Daha önceden eklemiş olduğunuz ve diğerlerinden daha çok kullandığınız, varsayılan yapmak istediğiniz email adresini seçin.

İşte bu kadar. Bundan sonra herhangi bir email yazmak istediğinizde hangi email adresi üzerinden göndereceğinizi seçmeden direkt olarak varsayılan üzerinden gönderebilirsiniz. Peki varsayılan emailim kalsın istiyor ancak başka bir hesap üzerinden mi email göndermek istiyorsunuz? Çok basit! Tek yapmanız gereken Email yazarken Kimden kısmına tıklayarak cihazınıza önceden eklemiş olduğunuz herhangi bir email adresini seçmek.