Hazımsızlığa İyi Gelen Yiyecekler

Yemeği fazla kaçırdığınız zamanlarda yaşayabileceğiniz şişkinlik ve hazımsızlık sorunları çoğu insanın şikayetçi olduğu sağlık sorunlarındandır. Hazımsızlık sorunlarını çözmek için uygulayabileceğiniz basit çözümler bulunmaktadır.

hazimsizlik-650

Yaşadığınız hazımsızlık sorunları için çoğu zaman akla ilk gelen ve en basit çözüm olan sodalar bazen yetersiz kalabilmektedir. Sodaların dışında hazımsızlık sorunlarınız için çeşitli bitki çaylarını kullanabilirsiniz.

Öncelikle insanlar arasında hazımsızlığa iyi geldiği bilinen rezene çayı iyi bir alternatif olabilir. Bunun yanında, papatya ve anason çayları da hazımsızlığın giderilmesi için kullanılan bitkilerdir. Ayrıca, zencefil çayı, yeşil çay ve sarı kantaron çayı hazımsızlık sorunlarınıza yardımcı olabilecek çaylardandır.

Bitki çaylarının yanında yemek yaparken kimyon ve karabiber kullanımı da, miktarı çok fazla olmadığı sürece hazımsızlık sorunlarına iyi gelecektir. Ayrıca aktarlarda oldukça yayılan karahindiba da hazımsızlığa çok iyi gelen bitkilerden biridir.

Son olarak yemek üstüne içilecek bir Türk kahvesi de sindirimi kolaylaştıracak ve hazımsızlık sorunlarınızı ortadan kaldıracaktır.