Samsung Galaxy S8 Ekran Çözünürlüğü Değiştirme

Samsung’un baş tacı olarak gördüğü Galaxy serisinin yeni modelleri olan Samsung Galaxy S8 ve S8+ telefonlarında çok daha yüksek çözünürlükte ekranlar yer alıyor. 5,8″ ya da 6,2″ boyutlarındaki telefonlar, 1080p HD çözünürlük ile gelse de, çözünürlük ayarlarına gidip kolaylıkla yükseltmek veya düşürmek mümkün.

Android özellikle de Samsung telefonların özelleştirilebilir arayüzleri sayesinde oldukça kolay bir şekilde çözünürlük ayarları değiştirilebiliyor. Getirilen bu çözünürlük ayarı değiştirme seçeneği, son modeller olan S7 ve S7 Edge’de bulunmazken bu modellerde bulunmasının muhtemel sebebi, pil ömrünü en optimize seviyede tutabilmek.

Galaxy S8 Ekran Çözünürlüğü Nasıl Değiştirilir

  • Bildirim çubuğunu aşağı çekin ve ayarlar seçeneğine dokunun
  • Veya uygulamalar kısmına gidin ve Ayarlar’ı bulun
  • Aşağı kaydırın ve Görüntüleme’yi seçin
  • Ekran Çözünürlüğü’nü seçin
  • 2560 x 1440 WQHD +  veya istediğiniz her şeyi seçin
  • Ardından  Uygula’ya basın

Yapacağınız bu ayar değişikliği sayesinde ekran çözünürlüğünü 2K’ya kadar çıkartabilir, film, metin, uygulama ve videoların keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Ayarı değiştirdiğinizde bir titreme hissedeceksiniz ve bu ayarların yapılandırıldığını gösterecek.

Çözünürlük artışının yanı sıra, özellikle Reddit’te konuşulanlara göre çözünürlüğü düşürmek pil üzerinde oldukça olumlu etkiler yaratıyor. Hatta bir kullanıcının söylediğine göre 720p çözünürlükte telefonu ekran açık şekilde 8 saat şarjı bitmeden kullanmış.

Siz de kendi batarya ihtiyaçlarınıza ya da telefon kullanma alışkanlıklarınıza göre telefonunuzdaki çözünürlük ayarlarını değiştirebilir, ya kaliteyi ya da uzun pil ömrünü tercih edebilirsiniz!