Akıllı Telefonlar ile İlgili İpuçları ve Kısayollar

Hayatınızda çokça kullandığınız akıllı telefonlar aslında düşündüğünüzden daha fazlasına sahip. Birazdan sizinle detaylı olarak paylaşacağımız ipuçları ve numaralar da akıllı telefonunuzun saklı potansiyelini ortaya çıkarmanızda size yardımcı olacaktır. Uygulamalı veya uygulamasız size burada göstereceğimiz her şeyi denemenizi ve kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Telefonunuzdaki Dosya Yöneticisini Kullanın

Telefonunuzdaki dosyaları yönetmek ve kullanmak için kesinlikle Google Play Store’dan veya herhangi başka bir yerden dosya yöneticisi indirmenize gerek yok. Android sistemleri kendi içerisinde Ayarlar>Hafıza ve USB kısmından ulaşabileceğiniz dosya yöneticilerine sahiptir. Bu dosya yöneticisiyle dosyalarınızı tarayarak rahatça yönetebilirsiniz.

WPS butonuyla Wi-Fi’ye kolay erişim sağlayın

Şifre ile korumalı Wi-Fi ağlarına elinizde şifre olmadan da bağlanabileceğinizi biliyor muydunuz? Genellikle Wi-Fi ağını sağlayan modemlerin arkalarında Wi-Fi şifresini arayarak zaman kaybetmemenizi sağlayan bir buton bulunur. Bu tuşu kullandıktan sonra tek yapmanız gereken telefonunuzdan Wi-Fi ayarları kısmına girmek ve ağa wps ile bağlanma seçeneğini işaretlemek.

Önemli Ayarları Ekranınıza Taşıyın

Ayarlara girerek uzun uğraşlarla bulduğunuz ancak sürekli kullandığınız bir ayar mı var? Çift Sim Kartı düzenleyicisi, bluetooth, Wi-Fi veya herhangi bir ayar fark etmeksizin bu ayarların kısayollarını 1×1 şeklindeki simgelerle ana ekranınıza taşıyabilirsiniz.

Akıllı Telefonunuzu Mouse ile Kontrol Edin

Ekranınız mı bozuldu? Ekranınızın dokunmatiği çalışmıyor mu? Tek yapmanız gereken bir Mouse kullanmak! USB girişli bir mouseu telefonunuza bağlamak için tek ihtiyacınız olan şey bir USB OTG kablosu öyle ki bu kabloyu herhangi bir elektronikçide bile bulabilirsiniz!