SSLEAY32.dll Hatasının Çözümü

Ssleay32.dll dosyasını herhangi bir DLL sitesinden indirmeyin. Eğer bu dosyanın bir kopyasına ihtiyacınız varsa asıl kaynağından edinin.

Ssleay32.dll hatasına bağlı olarak Windows’u normal başlatamıyorsanız, Windows’u güvenli modda başlatarak aşağıdaki adımları uygulayın.

 1. dll dosyasını geri dönüşüm kutusundan geri yükleyin. “missing” hatası alıyorsanız yanlışlıkla silinmiş olabilir. Geri dönüşüm kutusunu da boşalttıysanız, recovery programlardan birini kullanıp dosyayı geri getirebilirsiniz.
 2. Tüm sistemi antivirüs programına taratın. Bazen Ssleay32.dll hataları bilgisayarınıza bulaşan bir virüsün dosyaya zarar vermesi ile ortaya çıkabilir.
 3. Son değişiklikleri iptal etmek için Sistemi geri yükleyi kullanın. Ssleay32.dll hataları bazen önemli bir dosyada yapılan bir değişiklik sebebi ile ortaya çıkabilir.
 4. dll dosyasını kullanan programı tekrar yükleyin. Belirli bir programı kullanırken Ssleay32.dll hatası alıyorsanız, bu programı tekrar yüklemek çözüm olabilir.
 5. dll hatası ile alakası olabileceğini düşündüğünüz Donanımsal sürücüleri güncelleyin (Örneğin 3D bir oyun oynarken bu hatayı aldıysanız ekran kartını güncelleyin).
 6. Eğer belli bir sürücüde güncelleme yaptıktan sonra Ssleay32.dll hatası aldıysanız eski versiyona geri dönün.
 7. sfc /scannowSystem File Checker komutunu çalıştırın. Eğer dosya Microsoft tarafından oluşturulduysa bu komutla dosya geri yüklenir.
 8. Herhangi bir Windows güncellemesi mevcutsayükleyin. Bu sayede bilgisayarınızda bulunan yüzlerce DLL dosyasının bazıları yenilenmiş veya güncellenmiş olur. Güncelleme esnasında Ssleay32.dll dosyasının da onarılması ihtimal dahilinde.
 9. Hafıza ve sabit sürücünüzü test edin.
 10. Bu testlerde sorun çıkarsa en kısa zamanda hafıza kartı veya sabit sürücünüzü değiştirin.
 11. Windows yüklemenizi onarın.
 12. Windows’u tekrar yükleyin.
 13. Windows’u tekrar yükledikten sonra hala Ssleay32.dll hatası alıyorsanız o halde sorun sadece donanımsal olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir