Smart TV İnternete Nasıl Bağlanır ?

1

Günümüzde son teknolojiye sahip Smart TV’ler akıllılıklarıyla başları döndürürken neredeyse bir bilgisayar gibi hizmet verdiklerinden dolayı tercih konusunda ön sıralarda bulunmaktadırlar.
Özellikle internete bağlanmak özelliği ile hizmette sınır tanımadıklarını birkez daha kanıtlayan smart tvler kullanım açısından acemilere biraz zorluk yaratabilir. Bir Smart TV’yi internete bağlamak için bir modeme ihtiyacınız vardır. Nasıl laptopunuz ile kablosuz bağlanıyorsanız televizyonunuz ile de aynı şekilde bağlanacaksınız. Smart TV’nizin kablosuz bağlantı ayarlarına girerek ‘Kablosuz Ağları Listele’ seçeneğine girin. Evinizdeki modemin kablosuz özelliği açık ise Smart TV’niz bu ağı görecektir. Bağlan diyerek ve şifrenizi girerek ağa bağlanabilirsiniz. Eğer kablosuz modeminiz yoksa ya da bir arıza söz konusu ise televizyonunuzu kablo ile de ağa bağlayabilirsiniz. RJ45 kodlu erhetnet kablonuzun bir ucunu modeme bir ucunu da Smart TV’nin giriş bölümüne takarak ağa ulaşabilirsiniz. Genellikle otomatik bağlanan ve kuruluma gerek kalmayan bu Smart TV’lerden Facebook, Twitter, Youtube, Google Search gibi belirli uygulamalara girebilirsiniz.

2

Smart TV İnternete Nasıl Bağlanır ?” üzerine 2 düşünce

  1. Televizyonum daha önce internete baglanirken su an baglanmiyor. Ip adresini manuel de girsem baglanti yapilamiyor yardim edebilcek biri varsa yazarsa sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir