Pokemon Go Banlanmak

Çevrenizdeki hemen hemen herkesin büyük merak ve istekle oynadığı Pokemon Go oyununun hileleri çıkmış durumda. Neredeyse her hilenin olduğu gibi Pokemon Go hilelerinin de bir cezası var: Banlanmak.

5783448461361f15e85ffa89

Öncelikle oyun geliştiricisi Niantic, kullanıcılara iki türde ban atıyor. Bunlardan ilki soft ban denilen bir süre sonra açılan engelleme çeşidi. Bunun dışında perma ban denilen diğer engelleme türü ise oyuncuları tamamen oyundan uzaklaştırıyor. Bu engellemeleri yememek için nelere dikkat etmeniz gerektiği ise oldukça açık.

Oyun geliştiricisi, eğer sizin oyun dosyaları üzerinde oynama yaptığınızı farkederse perma ban yersiniz. Yani bazı bot geliştiricileri, Pokemon Go’nun asıl kodlarını düzenleyen botlar geliştirerek hızlı level atlama gibi hilelere yol açıyor fakat eğer farkedilirse, bu oyuna sonsuza dek elveda demeniz anlamına geliyor.

Diğer ban sebebi ise, GPS spoofing yani nereden oynadınığınızı evinizde otururken değiştirebileceğiniz programlar. Bu tür programlar sayesinde kendinizi hareket ediyormuş gibi gösterip pokemon yakalayabiliyorsunuz. Bu hilenin sonucu da banlanmak.

Anlatacağımız son konu ise emülatör kullanımı. Yani eğer oyunu bilgisayarınızdan oynamak istiyorsanız bunun sonucunda perman ban tehlikesi olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Sonuç olarak Pokemon Go’yu emek vererek oynamak, büyük heyecanlarla geliştirdiğiniz hesabınızın ban yemesinden daha eğlenceli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir