mfc100u.dll is missing Çözümü

mfc100u.dll dosyasını herhangi bir DLL sitesinden indirmeyin. Eğer bu dosyanın bir kopyasına ihtiyacınız varsa yasal yayıncısından edinin.

mfc100u.dllhatasına bağlı olarak Windows’u normal başlatamıyorsanız, Windows’u güvenli modda başlatarak aşağıdaki adımları uygulayın.

  1. Microsoft C Visual ++ 2010 Service Pack 1 Redistributable MFC güvenlik yükseltmesini indirin ve çalıştırın. Bu yüklemeyle Microsoft tarafından yayınlanan son dll dosyası versiyonu bilgisayarınıza yüklenmiş olacak. Bu adımı mutlaka tamamlayın. Genellikle bu yöntemle mfc100u.dll hataları düzelmiş oluyor.
  2. Windows için herhangi bir güncelleme geldiyse yüklemesini yapın. Bu güncellemelerle bilgisayarınızdaki yüzlerce DLL dosyası değiştiriliyor veya güncelleniyor. dll dosyasının bu sayede düzeltilmiş olabilir.
  3. dll dosyasını geri dönüşüm kutusundan geri yükleyin. Missingmfc100u.dll hatası alıyorsanız yanlışlıkla bilgisayarınızdan silinmiş olabilir.
  4. Bilgisayarınızı antivirüs programına taratın. Bazen bilgisayarınızda bulunan bir virüs bu hataya yol açabiliyor.
  5. Hataya sebebiyet veren programı kapatıp bilgisayarınızdan kaldırın. Bazen istenmeyen bir program ya da arka planda çalışan gereksiz bir işlem bu hataya sebep olabiliyor.
  6. Kurtarma’yı kullanarak sistemi geri yükleyin. Eğer önemli bir dosyanın değiştirilmesinden dolayı bu hatayı aldığınızı düşünüyorsanız bu yöntem etkili olabilir.
  7. Hafıza ve sabit sürücünüzü test edin.Bu testte bir problemle karşılaşırsanız en kısa zamanda sürücünüzü değiştirin.
  8. Windows yüklemesini onarın.
  9. Tekrar Windows yüklemesi yapın.
  10. Sorunsuz bir yükleme yaptıysanız ve hata devam ediyorsa sorun muhtemelen donanımsaldır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir