libeay32.dll is missing Çözümü

libeay32.dlldosyasını herhangi bir DLL sitesinden indirmeyin. Eğer bu dosyanın bir kopyasına ihtiyacınız varsa asıl kaynağından edinin.

libeay32.dllhatasına bağlı olarak Windows’u normal başlatamıyorsanız, Windows’u güvenli modta başlatarak aşağıdaki adımları uygulayın.

  1. dll dosyasını geri dönüşüm kutusundan geri yükleyin. “missing” hatası alıyorsanız yanlışlıkla silmiş olabilirsiniz. Geri dönüşüm kutusunu da boşalttıysanız, recovery programlardan birini kullanıp dosyayı geri getirebilirsiniz.
  2. dll hatasını veren uygulamayı tekrar yükleyin.
  3. Bilgisayarınıza dll dosyasını yerleştirmesi için OpenSSL yükleyin. Bir önceki adım daha akılcı olsa da yapamıyorsanız o zaman OpenSSL yüklemeniz iyi bir seçim olacaktır.
  4. SymantecEndpointProtection kullanıyor ve ClientRemote.exe’yi çalıştırırken bu hatayı alıyorsanız, libeay32.dll dosyasını \Tools\PushDeploymentWizard dosyasına kopyalayın.
  5. Tüm sisteminizi antivirüse taratın. libeay32.dll hatası bilgisayarınıza bulaşan bir virüsün dosyaya zarar vermesi sonucunda da ortaya çıkabilir.
  6. Sistemi geri yükleyi kullanarak son dosya değişikliklerini iptal edebilirsiniz. libeay32.dll hatası önemli bir dosyada yapılan bir değişiklikten kaynaklandıysa sistem geri yüklemesi sonrasında hata düzelecektir.
  7. dll ilgili olabilecek donanım sürücülerini güncelleyin. Örneğin bu hatayı sadece tarayıcınızı kullandığınızda alıyorsanız, sadece ağ sürücülerini güncelleyin.
  8. dll hatası belli bir sürücü güncellendikten sonra ortaya çıktıysa, bir önceki versiyona geri dönün.
  9. Windows yüklemesini onarın. Eğer yukarıdaki adımlarda hala hata düzelmemişse, Windows yüklemesini onarmak başka bir çözüm yöntemi olabilir.
  10. Herhangi bir libeay32.dll hatası mevcutsa donanımsal olan arızayı giderin. Windows’u sorunsuz bir şekilde yükledikten sonra halen hatayı almaya devam ediyorsanız, sorununuz sadece donanımsal olabilir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir