iPhone ile Facebook’ta 3D Resim Çekmek

iPhone üzerinden 3D fotoğraflar nasıl çekilir?

Facebook’da 3D fotoğraflara hiç rastladınız mı?

Her zaman yarattığı ve piyasaya sürdüğü teknoloji harikaları ile Apple bazen çok zekice özellikler ekleyerek kullanıcılarının akıllarında soru işaretleri bırakabiliyor. Fotoğrafçılık günümüzde modern dünya ve modern hayat düzeninde büyük bir yer tutuyor.

Bununla birlikte fotoğraf çekebileceğiniz farklı modlar ve lensler de ortaya çıkıyor ve gelişimini sürdürüyor. Ancak merak etmeyin biz size makalelerimiz ile bu gelişmeleri aktaracak ve sizi güncel tutacağız. Yaygınlaşmaya başlayan ve çoğu fotoğrafçının severek kullandığı 3D modu panoramik çekim özelliği olan her telefonda kullanılabilir. Bu özel ve yeni moda fotoğrafları çekmek için özel bir üçüncü parti yazılıma veya harhangi bir şeye ihtiyacınız yok. Tek sahip olmanız gereken içerisinde Facebook uygulamasını bulunan bir iPhone. Şimdi size nasıl 3D bir fotoğraf çekebileceğinizi adım adım anlatalım.

  • Adım : Panoramik yani 3D bir fotoğraf için uygun bir manzara seçin
  • Adım: iPhone’unuzda bulunan kamera uygulamanızı açın ve PANO modunu görene kadar parmağınızla ekranı kaydırın.
  • Adım: iPhone’unuzu baş aşağı tutun ve bir noktada sabitleyin. Daha sonrasında ise fotoğraf çekmeye başlayın ve beyaz okun gösterdiği hedef doğrultusunda telefonunuzu aşağı veya yukarı kaydırmadan hareket ettirin. Bu işlem çekeceğiniz farklı fotoğrafların aslında birleştirilmiş hali. Böylece yeni moda olan bu teknolojiyi manzara çekimlerinizde kullanabilir ve paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir