Failed to steamui.dll Hatasının Çözümü

steamui.dll dosyasını herhangi bir DLL sitesinden indirmeyin. Eğer bu dosyanın bir kopyasına ihtiyacınız varsa asıl kaynağından edinin.

steamui.dll hatasına bağlı olarak Windows’u normal başlatamıyorsanız, Windows’u güvenli modda başlatarak aşağıdaki adımları uygulayın.

 1. dll dosyasını geri dönüşüm kutusundan geri yükleyin. “missing” hatası alıyorsanız yanlışlıkla silmiş olabilirsiniz. Geri dönüşüm kutusunu da boşalttıysanız, recovery programlardan birini kullanıp dosyayı geri getirebilirsiniz.
 2. dll veya libswscale-3.dll dosyalarını silerek,steam’i bunları tekrar yerleştirmeye zorlayın. Bu yöntem dosyanın gerçekten kayıp olmadığı ve steam ile iletişim kuramadığı zaman işe yarar.
 3. Steam dosyalarınızı bozulmuş dosyalarınızı onarmak için yenilediğinizde muhtemelen dll dosyası da geri gelmiş olacak.
 4. Steam’i kaldırıp tekrar yükleyin. Bazen Steam güncellemesi sonrasında dll dosyasında hatalar meydana gelebiliyor, bu durumda en iyi yöntem tekrar yüklemek.
 5. Tüm sisteminizi antivirüse taratın. steamui.dll hatası bilgisayarınıza bulaşan bir virüsün dosyaya zarar vermesi sonucunda da ortaya çıkabilir.
 6. Sistemi geri yükleyi kullanarak son dosya değişikliklerini iptal edebilirsiniz. steamui.dll hatası önemli bir dosyada yapılan bir değişiklikten kaynaklandıysa sistem geri yüklemesi sonrasında hata düzelecektir.
 7. dll ilgili olabilecek donanım sürücülerini güncelleyin. Örneğin bir oyun oynarken steamui.dll hatası alıyorsanız, ses veya ekran kartını güncelleyin.
 8. dll hatası belli bir sürücü güncellendikten sonra ortaya çıktıysa, bir önceki versiyona geri dönün.
 9. Hafıza ve sabit sürücünüzü test edin.
 10. Bu testte bir problemle karşılaşırsanız en kısa zamanda sürücünüzü değiştirin.
 11. Herhangi bir steamui.dll hatası mevcutsa donanımsal olan arızayı giderin. Windows’u sorunsuz bir şekilde yüklemek de belki çözüm olabilir, ancak buradaki sorunun donanımsal olması daha yüksek bir ihtimal.

Failed to steamui.dll Hatasının Çözümü” üzerine 2 düşünce

 1. I’d must examine with you listed here. Which is not something I Commonly do! I take pleasure in looking at a put up which could make people today Assume. In addition, thanks for allowing for me to remark!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir