Bulaşık Makine temiz yıkamıyor leke bırakıyor. Çözümü basit.

Bulaşık makineniz bardak, tabak, kaşık ve çatallarınızı tam olarak yıkamıyorsa, artık bırakıyor ve tam anlamıyla temizlemiyorsa servis çağırmadan önce aşağıdaki çözümü bir deneyin pırıl pırıl olacak.

Öncelikle makinenizin içinde dönen pervane benzeri (dönen su fiskiyelerini sökün) sökün. üstten klipslidir kolayca çıkar.

alttaki resimde de görüldüğü gibi fıskiye delikleri yemek artıkları ile doluysa kalın bir iğne ile  temizleyin.
makine temiz yıkamıyoru
bulaşık makinesi pervanesi, fıskiyesi temizleme

ARTIK BULAŞIKLARINIZ TERTEMİZ.!

Bulaşık Makine temiz yıkamıyor leke bırakıyor. Çözümü basit.” üzerine 18 düşünce

  1. Benim bulaşık makinem Hitpoint Ariston. O bulaşıkları çooook güzel çıkarıyordu. Ama şimdi bardaklar lekeli (saralmış) çıkıyor. Bu neden oluyor acaba?

  2. bulaşk makinesi ıslak ve kirli bırakıyorsa boşa uğraşmayın beyin bozuk v.s diyorlar çözümmü basit kardeşim makineye giriş suyu ya tazziksiz yada tıkalı temizle sorun çözülür

  3. Merhaba ben arçelik 8 program a+++ aldım 1 ay tertemiz sonra üst raf berbat yıkıyor garanti birşey yaparmı çok para verdim memnun değilim herşeyi denedim en ucuz ve en pahalı deterjanıda denedim olmadı kafayı yiyecem yardım ….

  4. Arçelik bulaşık makınası kullanıyorum bulaşıkları temiz yıkamıyor deterjan olarak sadece fairway kullanabiliyorum pervaneleri sürekli tıkalı bulaşıkları resmen yıkayıp öyle makineye dizdiğim halde yinede kirli çıkıyor. Pervaneler galiba su püskürtmuyor onları nasıl temizleyebilirim. Bazen çıkarıp bakıyorum ama temizlenmiyor içine giren kirler tıkamış. Makine temizleyici deterjan koyduğum halde yinede pervaneler şu püskürtmuyor tıkalı lütfen bu pervaneleri nasıl temizleyecem pervaneler nasıl açılacak içini temizleyeyim

  5. Benim bulasik makinemde arcelik her turlu detrrjani denedim ust rafi yani ozellikle bardaklarin icini disini sanki kuma batirmis gibi degis bi lekeyle cikiyo tekrar sicak suyla elimde yikiyorum . Bazen elimde kopuklu suyla yikayip koyuyorum yine ayni makine temizleyicide kullandim icinede temizliyorum olmuyo. Kafayi yiycem

  6. pervaneyi yıkayın diye uyarmışsınız ama pervane birbirinden nasıl ayrılıyor.pervaneyi söküp çıkarıyorum ama o küçük delikler tıkalı nasıl açacam.
    bilgisi olan varmı

  7. Alt filtreyi yerine düzgün takmazsanız bulaşıklardaki kırıntılar pervaneleri tıkar. Çözüm: Pervaneleri temizleyin ve filtreyi yerine güzelce takın. Makineyi boş şekilde çalıştırın. Pervaneleri tekrar kontrol edin, tıkanma varsa tekrar temizleyin. Ayrıca Limonu illa koyacaksanız, tül kese içinde koyun.

  8. Ben Arçelik 6 programlı bulaşık makinası aldım aldığım günden bugüne üst raftaki bardaklar buğulu yani kirli çıkıyor daha 2 aylık makina napmam lazım şarırdım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir