Youtube Siyah Modda Kullanma

Tarayıcı ayarlarınızı değiştirmeden Youtube’un yeni tasarımı Dark Mode&MaterialDesign’ı test edebilirsiniz. Bu koyu tasarım sayesinde gece Youtube kullandığınızda gözleriniz fazla yorulmuyor hem de daha sade bir şablon kullanmış oluyorsunuz.

Dark Mode Google hesabı olan tüm kullanıcılara açık. Peki Youtube Dark Mode Nasıl kullanılır?

Eğer giriş yapmamışsanız Google veya Youtube hesabınıza giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra YouTube.com/new adresine giderek şimdi deneyi tıklayın. Böylece Youtube’un Android’e benzeyen tasarımına geçiş yapıp hem de kullandığınız tarayıcının ayarlarını arap saçına döndürmeden Dark Mode’u kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Tıkladığınızda Youtube size yeni temayı gösteren başka bir sayfa açıyor ve buradan Dark Mode’u aktif hale getirebiliyorsunuz.

  • Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan kullanıcı simgesine tıklayın
  • Dark Theme: Off yazan yere tıklayın
  • Buradan aktif hale getirebilirsiniz.

Artık bundan sonra Youtube’un yeni modu Dark mode’u bilgisayarınızda kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı ayara geri dönüp istediğiniz zaman tekrar Dark Mode’u kapalı konuma alabilirsiniz. Şimdilik sizi otomatik olarak Dark Mode’a geçirebilecek bir ayar bulunmuyor, dolayısıyla her seferinde manuel yapmanız gerekecek.

Ayrıca bunu Mac’te NightShift ve Windows’ta NightLight ile gece gözlerinizin aşırı parlak ışığa maruz kalmasını engellemek için kullanabilirsiniz.