Windows Başlangıcında C:/Win/1.exe Hatası

Microsoft şirketinin popüler “Windows” adlı işletim sistemi her gün giderek gelişiyor. Birçok bilgisayar kullanıcısının tercih ettiği Windows işletim sistemi, gelişimiyle beraber yanında birçok hatayı da yanında getiriyor.

Bu hatalardan biri de bazı kullanıcılarda görülen  “C:Win/1.exe” hatası. Her bilgisayar açılışında birçok pencere altında çıkan bu hata bilgisayara zararlı yazılımlar sonucu bulaşan virüslerden kaynaklanmakta.

Bu hatadan kurtulmak için öncelikle bir başka bilgisayardan “Combofix” programının son sürümünü internetten bulup indirin. Bu programı USB bellek, CD veya harici HDD gibi bilgisayarınızda kullanabileceğiniz depolama aygıtına yükleyin. Programı depoladığınız aygıtı bilgisayarınıza taktıktan sonra bilgisayarınızı güvenli mod ile başlatın(Virüs olduğundan dolayı normal şekilde program çalıştırılamıyor). Combofix programı ile bilgisayarınızda tarama yapın. Taramadan bittikten sonra bu problem ortadan kalkacaktır.

Windows’ta Belli Başlı Kısayollar

Windows işletim sisteminin yaratıcısı Microsoft ürünlerini daha kullanışlı hale getirebilmek adına tüm Windowslarda kullanılabilecek kısayollar tanımlamıştır. Yazı yazarken, internet kullanırken, bir sistem klasörüne erişmek isterken ve daha birçok uygulama da kullanabileceğiniz bu kısayollar size çok ciddi zaman kazancı sağlayacaktır. Belli başlı kısayol tuşlarını öğrenmeye çalışmanız size şiddetle tavsiyemizdir. Aşağıda size en çok kullanılan kısayol tuşu olma özelliğine sahip CTRL tuşu ile kullanabileceğiniz bazı kısayolları aktarmaya çalıştık.

CTRL + ESC : Başlat Menüsünü Açar

CTRL + C : Herhangi Bir Dosyayı, Metni Kopyalar

CTRL + X : Herhangi Bir Dosyayı, Metni Keser

CTRL + V : Kopyaladığınız ve Kestiğiniz Herhangi Bir Dosyayı, Metni Yapıştırır

CTRL + Z : Geri Alır

CTRL + B : Seçtiğiniz Metni Bolt Yani Kalın Hale Getirir

CTRL + I : Seçtiğiniz Metni İtalik Hale Getirir

CTRL + W : İnternet Kullanırken Ekrandaki Sekmeyi Kapatır

CTRL + J : İnternet Kullanırken İndirilenler Ekranını Açar

CTRL + H : İnternet Kullanırken Geçmiş Ekranını Açar

CTRL + A : Metin veya Dosyaların Tümünü Seçer