Vk Arkadaşlık Sitesinden Arkadaş Çıkarma

Vk arkadaşlık sitesine genel olarak bakarsak facebooktan ayrılan tek yanının sitenin Rusça olduğunu görmekteyiz. Üyelerinin büyük bir kısmını da Rusların ve Slavların oluşturduğu bu site oldukça aktif bir sitedir. Vk kelimesi aslında vkontakte kelimesinin kısaltılmasından gelmektedir. Vk arkadaşlık sitesinden arkadaş çıkarmak için tıpkı facebook da olduğu gibi arkadaşlıktan çıkarmak istediğiniz kişinin profiline geliyorsunuz.  Burada ekranda göreceğiniz  ‘arkadaşlıktan çıkar ‘ butonuna bastığınızda artık bu kişi arkadaşlarınız arasından çıkarılmış olmaktadır. Facebook’a çok benzeyen vk arkadaşlık sitesi günlük hayatta tanışamayacağınız insanlarla tanışıp farklı bir kültür tanımak için tercih edilebilecek güzel bir arkadaşlık sitesidir. Kim bilir belki de Rusya’ya tatile gitmeyi düşünebilirsiniz.

VK Sitesinin Kullanım Amacı Nedir?

Rusya’nın Facebook’u olarak bilinen VK bir sosyal paylaşım sitesidir. Kullanıcılar bu ağda bulunan arkadaşlarını bulmak, yeni arkadaşlar edinmek için bu siteyi kullanmaktadırlar. VK’ da Makale, şarkı, video paylaşımlarında bulunabilir, oluşturulan gruplara üye olabilir ve yeni gruplar oluşturabilmektedirler. Kişisel sayfalar yayınlayarak istedikleri konuda paylaşımlar yapmaktadırlar.

İstatistiklere göre özellikle Rusya’da daha çok yükseköğrenim gören insanlar VK kullanmaktadır. Yeni insanlar ile tanışmak ve arkadaşları hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen kullanıcıların tercih ettiği VK’ da daha çok kadın kullanıcı bulunmaktadır. Türkçe dil seçeneğinin eklenmesinin ardından özellikle erkek kullanıcılar yabancı uyruklu kullanıcılar ile sohbet etmek için kullanmaktadır. Türkiye’ de de yaygınlaşan VK, kullanıcıların günlük paylaşımda bulunduğu, gündemi üzerinden takip ettiği bir oluşumdur.

VK Sitesinin Sistemi Nedir?

Vkontakte isminin kısaltılmışı olan VK, Rusya’ da oluşturulmuş, 80 dilde hizmet veren büyük bir sosyal paylaşım sitesidir. Yükseköğretim gören ve mezun olmuş kişilerin iletişimi için kurulmuş, bugünse tüm sosyal gruplardaki ve farklı yaşlardaki insanlar tarafından kullanılmaktadır. VK sitesinde ücretsiz üyelik ile arkadaşlar eklenebilir, grup oluşturulabilir, yeni gruplara üye olunabilir, kişisel sayfalar oluşturulabilir ve tüm bunlar yapılırken müzik dinlenebilir.

Facebook’ dan hiçbir farkı olmayan VK, daha çok Rus kullanıcıların olması ile ilgi çekmektedir. Diğer sosyal paylaşım sitelerinden çok daha iyi olduğu düşünülmekle beraber, VK Türkçe dil seçeneğinin eklenmesinden bu yana özellikle erkek kullanıcılar için oldukça ilgi çekiyor.

VK Sitesinde Fotoğraf Yükleme Nasıl Yapılır?

Rus Facebook’u olarak bilinen VKontakte sitesine(vk.com) fotoğraf yüklemek için öncelikle VK sitesinde ana sayfada bulunan ‘phone or e-mail’ kutucuğuna telefon numaranızı ya da e-mail adresinizi ve onun hemen altındaki ‘password’ kutucuğuna şifrenizi yazarak ‘login’ kutucuğuna tıklayarak giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından kendi VKsayfanız açıldığında, ‘my profile’ kısmına tıklayarak ana ekranda ‘add photos’ ibaresinden fotoğraf yükleyebilirsiniz. Aynı zamanda ‘My Photos’ a giderek oradaki ‘Add new photos’ ibaresini kullanarak da fotoğraf yükleyebilirsiniz. Bu fotoğraflar kendi VK profilinizde paylaşılacak ve görüntülenecektir. VKsosyal medya sistesini sizler de çok sevecek ve vaktinizi oldukça güzel geçireceksiniz. Böylece kendinizi de mutlu edeceksiniz.

Vk Sitesine Nasıl Üye Olunur?

Vk yani tam adıyla Vkontakte olan site 10 Ekim 2006 yılında Pavel Durov tarafından kurulmuştur.Sovyetlerin en büyük sosyal paylaşım sitesi olmakla birlikte Facebook ile benzer konsepte sahiptir.

Kuruluş amacı ilk önceleri yüksek eğitim kurumlarındaki öğrencilerin ve mezunlarının iletişimini sağlamak olan Vk, zamanla tüm sosyal grup ve yaştaki insanlar tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

Peki, üyelik ücreti olmayan bu siteyle neler yapabiliriz?
* Herhangi bir zamanda birlikte öğrenim gördüğünüz, çalıştığınız yada tatil yaptığınız kişileri bulabilirsiniz.
* Etrafınızdaki kişiler hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve yeni arkadaşlar bulabilirsiniz.
* İsteğiniz doğrultusunda kişilerle her zaman bağlantı halinde olabilirsiniz
* Etkinlikler hakkında bilgi sahibi olabilir, fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.
* Grup kurabilirsiniz.
* Gruplara üye olabilirsiniz.
* Kişisel sayfalar oluşturabilirsiniz.
* Tüm bunları yaparken müzik dinleyebilirsiniz.