USB Belleği Daha Az Gösteriyor

USB Belleğiniz, toplam hafızasından daha azını kullanmanıza izin veriyorsa bir sorun var demektir. Örneğin 8 GB hafızalı bir flash belleğin içerisine girip özellikler konumunda toğplam alanını 5 GB görebilirsiniz.

Bu durumda büyük ihtimalle flash belleğinizin görünmeyen kısımlarına virüs bulaşmıştır ve sistem, virüsü görmemeniz için o bölümü komple gizlemektedir. Antivirüs programınızı kapatırsanız bu sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca windows işletim sistemlerinde dosya klasör seçeneklerine girip gizli dosyaları göster derseniz virüs olduğu için gizlenen verilere de ulaşabilirsiniz. Bu durum bilgisayarınız için sakıncalıdır ve bu dosyaları çalıştırmadan formatlamanız sizin için daha sağlıklı olacaktır. Formatlama sırasında “HP USB Disk Storaga Format Tools” programını kullanınız.

 

w imagegbs

USB Portlarından Bazıları Çalışmıyor

Bilgisayarınızdaki USB portlarınız flash disk gibi cihazları çalıştırırken minifan, harici harddisk ve ağır hoparlör gibi cihazları çalıştırmıyor ve siz bu problemin çözümünü merak ediyorsunuz..
UBS portları bağlantı kurabilmek için yapılmış kolay görünümlü gelişmiş IDE portları gibidir. Yani hem bağlantıyı sağlar hem de gücü. UBS portlarına verilen güç 5 Volt’tur ve bu güç ufak elektronik aletleri çalıştırırken büyük güç isteyen aletleri çalıştıramaz. Örneğin usb girişli vantilatörler 5 volt ile çalışamayabilir. Ya da aşırı yüklemeden dolayı usb girişine gelen güçü patlatabilir. Güç yetersizliği nedeniyle usb’den çalıştıramadığınız cihazları çalıştırmanızın bir yolu daha vardır. ubs çevirici cihazlar, kutular ve kablolar yardımı ile ubs girişini sata ve ide girişlerine takabilirsiniz. Ya da fan gibi yazılıma ihtiyacı olmayan sadece güç kaynağına ihtiyacı olan aletleri güç kaynağının boş kablolarından 12 voltluk girişlere çevirici ile takabilirsiniz.

 

w wr