Twitter’da Unfollow Yapmak

Twitter hesabınız var ve bu hesabınızda sizin tweetlerini görmek istemediğiniz bir kişi elbette ki vardır. Bunun için o kişiyi unfollow yapabilir, yani takip etmekten vazgeçebilirsiniz. Unfollow yapmak için kişinin profil sayfasına girmelisiniz. “Takip Ediliyor” yazan butonun üzerine gelip, “Takip Etmeyiş Bırak” yazısı çıkınca bu butona basmalısınız. Böylelikle bu kişiyi Unfollow yaparak, takip ettiğiniz kişi listesinden çıkartabilir ve o kişinin yaptığı hareketleri, attığı tweetleri ve favorileri görmekten kurtulabilirsiniz.

Son derece kolay bir işlem olan ve Twitter’ın kullanıcılarına son derece özgür kıldığı Unfollow ile dilediğiniz zaman bu işlemi yapabilmeniz mümkündür. Siz kimi isterseniz, anında unfollow edebilir ve sosyal paylaşım sitesinden daha keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Twitter’da Takipçi Arttırmak İçin Etiket Kullanımı

Twitter’da bilindiği üzere takipçi ve takip edilenler şeklinde iki grup vardır. Siz birilerini takip ederken birileri de sizleri takip eder. Peki takipçi sayısı nasıl arttırılır? Bunun için Twitter çeşitli özellikler sunmuş ve kullanıcıların bu yollar ile dünyada ki diğer kullanıcılara ulaşıp takipçi edinmelerini sağlayıcı özellikler geliştirmiştir. Örneğin ilki etiket kullanımıdır. Etiket kullanarak birçok kullanıcıya ulaşabilir ve kaliteli, beğenilecek tweetler atarsanız takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

Diğer ise favorilere eklemek, retweet etmek gibi özelliklerdir. Bu özellikler ile sürekli aktif olup, Twitter’ı güncel bir şekilde kullanırsanız takipçi sayınızda elbette düzenli olarak da bir artış olacaktır.

Twitter’da Resim Paylaşmak

Twitter dünyada oldukça ünlü olan ve kullanımı yoğun olan bir sosyal medya sitelerinden bir tanesidir. Yazılı olarak paylaşım yapma imkânı sunan site aynı zamanda resim paylaşma imkânı da sunarak kullanıcılarına daha çeşitli bir şekilde hizmet vermektedir. Twitter’da Resim paylaşmak için tweet atma kısmından resim ekleme butonuna tıklayıp resmi seçmemiz gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra resim eklenecek ve “tweetle” butonuna bastığımız an Twitter’da Resim paylaşma işlemini başarılı bir şekilde tamamlayabileceğiz.

Sizde Twitter’da Resim Paylaşmak için dediğimiz yolları uygulayarak, son derece kolay ve hızlı bir şekilde resim paylaşabilişiniz. Resminiz üzerine tweetinizi de yazabilir yahut sadece resim paylaşarak yazısız da bırakabilirsiniz.

Twitter’da Retwet Nasıl Yapılır?

Twitter, oldukça yaygın olarak kullanılan, milyonlarca üyesi bulunan bir sosyal paylaşım sitelerinden bir tanesidir. Yazılı olarak paylaşımlarda, görsel olarak paylaşımlarda bulunma imkânı sunan Twitter’da RT olarak biline Retweet özelliği de yine bir başka kişinin, kullanıcının paylaşmış olduğu durumu sizin beğenip bunu retweet etmeniz ile kendi takipçilerinizle paylaşma özelliğidir.

Bunu yapmak için beğendiğiniz tweetin hemen altında Retweet et butonuna tıklamanız yeterlidir. Takipçilerinizle anında paylaşımını yaparak böylelikle profilinizi beğendiğiniz tweetleriretweet ederek zenginleştirebilirsiniz. Twitter’ın sunmuş olduğu bu özellik ile twitter da daha eğlenceli ve keyifli vakit geçirebilecek, arkadaşlarınızın da görmesini istediğiniz tweetleriretweet etme özelliği ile kolaylıkla gösterebileceksiniz.

Twitter’da Kişi Etiketlemek

Twitter kullanıcılarını sık sık yaptığı bir işlemdir kişi etiketlemek. Eğer sizde bu özellikten faydalanmak istiyorsanız ve gereksinim duyuyorsunuz oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Atacağınız tweette bir kişiyi ya da daha fazla kişiyi etiketlemeniz gerekirse veya bunu isterseniz yapmanız gereken etiketleyeceğiniz kişinin Twitter adını yazmadan önce başına “@” işareti koymanızdır. Bu işareti koyduktan sonra etiketini yapacağınız kişinin Twitter adını yazarak o kişiyi etiketleyebilirsiniz.

Twitter’da kişi etiketlemek sıkça kullanılan özellik olduğu için kesinlikle bilinmesi gerekmektedir. Etiketleme işlemini dediğimiz şekilde yaparak karşı tarafında bundan haberdar olmasını sağlayabilir ve tweetiniz de eğer kişi etiketi gerekiyorsa etiket koyarak daha anlamlı hale getirebilirsiniz.

Twitter’da Kimler Seni Takip Edebilir?

Twitter, kullanıcılarına yazılı ve görsel olarak sosyal paylaşım yapma imkânı sunan oldukça kaliteli bir hizmet veren sosyal paylaşım sitelerindendir. Dünyada oldukça yoğun ve aktif kullanımı yapılan bir sosyal paylaşım sitelerinden olan Twitter, kullanıcılarına oldukça farklı özellikler ile de hizmet veren bir sosyal paylaşım sitesidir.

twitter

Twitter’da bulunan bir özellik olan sizleri kimin takip edip etmemesini istiyorsanız bunu ayarlamanız da mümkündür. Bunun için “Ayarlar” kısmından “Güvenlik ve Gizlilik” kısmından “Tweetleri korumaya al” seçeneğini tiklediğiniz ve değişiklikleri kaydettiğiniz an profilinde sizi takip etmek isteyenler sizin onayınıza sunulacak ve siz onay vermedikçe sizi takip edip tweetlerinizi hiçbir zaman göremeyecek.

Twitter’da ki Kısaltmalar

Twitter yazılı ve görsel olarak kullanıcılarına son derece büyük ve geniş bir kullanımı olan sosyal ortam sunan sitelerden bir tanesidir. B8urada da her sosyal medya sitesinde olan bazı özellikler, kısaltmalar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi TT’dir. Bir kısaltma olan TT, Trending Topic’in kısaltmasıdır. Bu özellik sol tarafta bulunan ve ülke bazında da, dünya genelinde de en çok konuşan konuları gösteren bir şeydir.

Bir diğer kısaltma ise FF’dir. Buda Friday Follow’un kısaltmasıdır. Sadece Cuma günleri yapılan bu özellik takip ettiğiniz kişilerin sizi de takip etmesi için yapılır. RT kısaltması da Reetweet kelimesinin kısaltmasıdır. Başka bir kullanıcının atmış olduğu tweeti siz reetweet ederek kendi kullanıcılarınızın da görmesini sağlayabilirsiniz. Son olarak DM kısaltması ise bir kullanıcıya Direkt Mesaj atmanızı sağlayan bir kısaltmadır.

Twitter’da Etiket – Hashtag Kullanımı Nasıldır?

Twitter, dünyada ki çoğu insanın büyük bir ilgi ile kullanımını yaptığı, büyük sosyal paylaşım sitelerinden bir tanesidir. Milyonlarca sayıda üyesi bulunan Twitter, sol kısımda ülke gündemini ve isterseniz dünya gündemini görmenizi de sağlamaktadır. İşte bunu sağlayan özellik ise etiket / hashtag özelliğidir.

Kullanıcıların etiket kullanımı yapması ile gündem oluşturması, bir konuya değinmesi ve destekte bulunması sağlanmaktadır. Twitter’da başlayan etiket kullanımı ise tweet atılan kısma, kullanmak istediğiniz etiketin başına sadece “#” şu işareti eklemeniz ile yapılmaktadır. Oldukça basit bir kullanımı olan etiket kullanımı daha sonrasında diğer sosyal paylaşım sitelerine de geçmiştir ve dünya genelinde büyü bir beğeni toplamıştır.

Twitter’da Atılan Tweetleri Yedeklemek

Twitter’da geçmişten günümüze, kullandığınız günden beri attığınız tüm tweetleri yedeklemeyi nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Bu oldukça basit bir işlemdir. Tweetleri yedeklemek için öncelikle Twitter’a giriş yaptıktan sonra ayarlar bölümüne girmelisiniz. Buradan “Hesap” kısmından en aşağıda bulunan Twitter Arşivin kısmından “Arşivini İste” butonuna tıklayarak geçmişte ilk attığın tweetten günümüze tüm tweetlerin arşivini alabilir ve yedekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Twitter’da Atılan tweetleri yedeklemek için yapmanız gereken bu butona tıklayıp işlemi tamamlamaktı. Böylelikle tweetleri yedeklemiş olmuş olacak ve isteğinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmiş olacaksınız. Twitter, bu özelliği ile kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlayarak onlara zahmetsiz bir şekilde tweet yedekleme işlemini yapmalarını sunmaktadır.

Twitter’da Arka Kapak Fotoğrafı Ekleme ya da Renk Belirleme

Twitter sayfanızda arka kapağa bir fotoğraf ekleme veya renk belirmek için kullanıcılarına imkân sunan Twitter, bu oldukça önemli özellik ile beğeni de toplamıştır. Her kullanıcı arka kapağına ister resim ister renk belirleyebiliyor ve profilinizi ziyaret eden kullanıcılara zevkini yansıtabiliyor. Arka kapağa fotoğraf eklemek için öncelikle ayarlara girip “Tasarım” bölümüne girmeniz gerekmektedir.

Hazır Temalardan bir kapak seçebileceğiniz gibi Arka plan resmini sizde belirleyebilir, istediğiniz resmi ekleyebilirsiniz. Yahut resim yerine renk eklemek istiyorsanız Tasarım sayfasının en altında bulunan Arka Plan Rengi kısmından renk belirleyebilir ve profilinizin arka planını istediğiniz renge son derece basit bir şekilde bürüyebilirsiniz.