The network path was not found Hatasının Çözümü

Microsoft Windows kullanan başka bir bilgisayara ağ bağlantısı yapmaya çalışırken, bağlanan kullanıcı “Windows 7 errorcode 0x80070035” hata mesajını alabilir;

The Network PathCannot Be Found( Ağ yolu bulunamadı)

Bir ağ üzerindeki herhangi bir teknik sorun sebebi ile bu hata alınabilir.

Geçerli bir dosya (Yolu) Adı Kullanın

0x80070035 hatası kullanıcıların ağ yolu adını yanlış yazmasından kaynaklanabilir. Kullanılan yolun uzaktaki cihaz üzerinde geçerli bir paylaşılan kaynağı tanımlaması gerekir. Ayrıca bağlanılan cihazın dosya ve/veya yazıcı gibi paylaşım ayarlarının açık olması, ve paylaşıma erişim izni vermiş olması gerekir.

Özel Durumlar

İki bilgisayarın saat ayarı farklı ise Ağ yolu bulunamadı hatası ile karşılaşılabilir. Windows kullanan iki cihazı NTP (Ağ zaman protokolü) ile senkronize edin.

Uzaktaki bir cihaza bağlanırken doğru kullanıcı adı ve şifreyi girdiğinizden emin olun.

Dosya ve yazıcı paylaşımı ile ilgili herhangi bir ağ hatası alıyorsanız, bilgisayarınızın tekrar normal çalışmasını sağlamak için yeniden yükleme gerekebilir.

TCP/IP Reset atma

Normal bir kullanıcı bir işletim sisteminin nasıl çalıştığı ile ilgili küçük teknik detaylarla ilgilenmezken, iyi kullanıcılar genellikle bu işin püf noktalarını bilir. En yaygın yöntem arka planda TCP/IP ağ trafiğini kullanan bileşenleri resetlemektir.

Bu işlem Windows versiyonuna göre değişse de, temel yaklaşım “netsh” komutlarını kullanmaktır. Örneğin;

“netshint ip reset”

Komutu Windows 8 ve 8.1 de TCP/IP resetlemeye yarar.