sqlite3.dll is missing Hatasının Çözümü

sqlite3.dll dosyasını herhangi bir DLL sitesinden indirmeyin. Eğer bu dosyanın bir kopyasına ihtiyacınız varsa yasal yayıncısından edinin.

sqlite3.dll hatasına bağlı olarak Windows’u normal başlatamıyorsanız, Windows’u güvenli modda başlatarak aşağıdaki adımları uygulayın.

 1. dll dosyasını geri dönüşüm kutusundan geri yükleyin. “missing” hatası alıyorsanız yanlışlıkla silinmiş olabilir. Geri dönüşüm kutusunu da boşalttıysanız, recovery programlardan birini kullanıp dosyayı geri getirebilirsiniz.
 2. Tüm sistemi antivirüs programına taratın. Bazen sqlite3.dll hataları bilgisayarınıza bulaşan bir virüsün dosyaya zarar vermesi ile ortaya çıkabiliyor.
 3. Son değişiklikleri iptal etmek için Sistemi geri yükleyi kullanın. sqlite3.dll hataları bazen önemli bir dosyada yapılan bir değişiklik sebebi ile ortaya çıkabilir.
 4. dll dosyasını kullanan programı tekrar yükleyin. Belirli bir programı kullanırken sqlite3.dll hatası alıyorsanız, bu programı tekrar yüklemek çözüm olabilir.
 5. Yukarıdaki adımlar işe yaramadıysa, sqlite3.dll dosyasını SQLite.org’tan indirin.
 6. Donanımsal sürücüleri güncelleyin (Ekran kartı gibi).
 7. Eğer bir sürücüde güncelleme yaptıktan sonra sqlite3.dll hatası aldıysanız eski versiyona geri dönün.
 8. sfc /scannowSystem File Checker komutunu çalıştırın. Eğer dosya Microsoft tarafından oluşturulduysa bu komutla dosya geri yüklenir.
 9. Herhangi bir Windows güncellemesi geldiyse tamamlayın.
 10. Hafıza ve sabit sürücünüzü test edin.
 11. Windows yüklemenizi onarın.
 12. Windows’u tekrar yükleyin.
 13. Windows’u tekrar yükledikten sonra hala sqlite3.dll hatası alıyorsanız o halde sorun sadece donanımsal olabilir.