Sivilceler Nasıl Geçer? Sivilceler İçin Maske

Günümüzde gençlerin en önemli sorunlarından biri olan sivilceler, ergenlik çağına gelmiş kız ya da erkek hemen hemen herkesin korkulu rüyasıdır. Fakat, sivilce sorununun da hem fazla zaman hem de para gerektirmeyen basit çözümleri vardır.

sivilcelerin basit çözümleri

Öncelikle ciltte sivilceye neden olan temel şey, cildin yağlı dokusu nedeniyle gözeneklerin tıkanmasıdır. Bunun önüne geçmek için de cildi temiz tutmayı alışkanlık haline getirmek gerekir. Ayrıca evinizde hazırlayabileceğiniz birkaç basit maske yardımıyla da sivilcelere basit çözümler getirebilirsiniz.

İlk maskemizin hazırlanışı oldukça kolay. Tarçın ile balı karıştırıp sivilceli bölgelere uygulayarak sivilce sorununun önüne geçebilirsiniz.

Bunun yanında yine sivilceli bölgelere elma sirkesi de sürülebilir. Dikkat edilmesi gereken şey, elma sirkesinin kaliteli olmasıdır. Bu sayede cildin onarılmasına da katkıda bulunur.

Ülkemizde kullanımı pek yaygın olmasa da papaya yani kavun ağacı bitkisini de sivilcelerinizden kurtulmak için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu meyvenin iltihap azaltıcı etkisi de vardır.

Son olarak sadece tadının güzelliğinden tanıdığımız çileği de cildinizde kullanabilirsiniz. Çilek de yeni hücre oluşumunda çok önemli bir yere sahiptir.

Uygulayacağınız bu basit çözümler ile sivilce sorununun önüne geçebilirsiniz.