Lumia Kalan Şarjı Yüzde Gösterme

Nokia Lumia telefonlar kalan şarjı tüp şeklinde gösteriyor. Ancak şarjı yüzde olarak görmek daha faydalı ve açık olur. Lumia telefonlarda kalan şarjı yüzde (%) ibaresi olarak görmenin iki yolu var.
İlk olarak  Ayarlar > Pil tasarrufu bölümünde kalan şarjınızı yüzdeli olarak görebilirsiniz. Ancak bunu sadece o anda görebilir, ayarlardan cıktıktan sonra sağ üst köşede yine tüp görünümünü görmeye devam edersiniz. Kalıcı olarak % ibaresi görmek istiyorsanız ikinci yolu deneyin.
Lumia için Mağazadan pil uygulaması indirerek ana ekrana widgetini koyabilir ve sürekli ana ekranda şarjınızı yüzdeli olarak görebilirsiniz. Hatta indirdiğiniz uygulamaya göre sağ üstteki ufak simgeyi bile % görünümüne dönüştürmeniz mümkün.

135135134 51 g

BatteryGru ile Bataryanı Bitmesin

unnamdded unnamded

Qualcomm firmasının Snapdragon adındaki yongasetinı barındıran Android işletim sistemli cihazlar için hazırlanan ve bahar döneminde indirmeye başlanan Battery Guru’nun 2.0 sürümü güncellendi.Bataryanın enerjisini düzenli olarak kontrol eden Battery Guru uygulaması, önemli ve acil durumlarda kullanıcıyı uyarıyor. Böylelikle enerjinin tam tasarruflu kullanılması sağlanıyor.

Battery Guru uygulaması 2.0 sürümünde özel olarak Quick Charge teknolojisini kullanarak kullanıcıların kalan şarjını tanımalayor ve kalan tahmini bataryayı saat olarak kullanıcıya aktarıyor. Böylelikle kişi ortalama kalan şarj süresini biliyor. Örneğin uygulama, günün yoğun saatlerini önceki günlere bakarak belirliyor ve telefonun sık kullanılmadığını hesapladığı zamanlarda kullanıcıya telefonu şarj etmesi için uyarı bildirimi veriyor. Yani bu uygulama sizin hayatınızı sürekli izliyor ve düzenli olarak yaptığınız şeyleri belirleyerek daha sonra aynı hatalara düşmemenizi ve boş zamanlarınızı değerlendirmenizi sağlıyor. Aynı zamanda telefonun gereksinimlerini minimuma indirerek şarj ömrünü 2 katına çıkarıyor.10 milyon indirmeye sahip olan bu uygulama 1,5 milyon kullanıcıdan geçer not almış durumda.
Uygulama linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiam.snapdragon.app