Samsung Galaxy S8 Nasıl Hızlandırılır?

SamsungGalaxy S8 ve S8+ her yönü ile takdire şayan telefonlar olsa da, kullanım süresi arttıkça yavaşlaması muhtemel. Aşağıdaki basit üç adımlı yöntem, cihazınız yeni olsun olmasın, yavaşlama sorununuza çözüm olabilir.

Galaxy S8’i hızlandırmanın birçok yolu bulunuyor, ancak çoğu kullanıcı için bu yöntemler biraz anlaşılması zor. Bu da nedir diye sormadan, herkesin rahatlıkla uygulayabileceği bu basit yöntem en fazla birkaç dakikanızı alacak.

Öncelikle normalde varsayılan ayarlarda gizli olan geliştirici ayarları menüsünden aşağıdaki adımları takip ederek üç ayarı değiştirmeniz gerekecek. Bu yöntem tamamen güvenilirdir ve garantinizi ihlal etmez.

Galaxy S8 Nasıl Hızlandırılır ?

  • Bildirimler çubuğunu aşağıya doğru çekin ve ayarlar simgesine dokunun.
  • Ayarlar sayfasının altında bulunan “Cihaz Hakkında” bölümünü seçin.
  • Buradan Yazılım Bilgisini seçin ve gelen sayfada “Yapım Numarası” na 7-8 kez dokunun. Bu şekilde gizli olan geliştirici menüsü görünür hale gelecektir. Geliştirici menüsü açıldıktan sonra aşağıdaki üç ayarı değiştirin
  1. Ayarlar menüsünden Geliştirici ayarlarını seçin
  2. Gelen sayfadaki üç ayarı; “Pencere Animasyon ayarı” , “Geçiş animasyon ölçeği” ve “Animasyon süre ölçeği” ni 0.5x e düşürün. Burada normalde 1x ayarları göreceksiniz. Bunları 0.5x e düşürdükten sonra animasyon ve efekt süreleri yarı yarıya azalacak. Telefonunuz her yönden hızlanmış olacak.

Yukarıda verdiğimiz yöntem Android’in bilinen en eski triklerinden olsa da halen Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlerde harika çalışıyor.