Pokemon Go Güncelleme Sorunu Çözümü

Pokemon Go henüz Türkiye’ye gelmemiş olmasına rağmen çok büyük bir oyuncu kitlesine sahip fakat resmi olarak Türkiye pazarına girmemiş olması oyunda bazı sorunlara sebep oluyor. Bunların başında da güncelleme sorunu geliyor.

pokemon-go-logo

Pokemon Go oyuncuları olarak eğer telefonunuzun ekranında güncelleme uyarısı alıyorsanız yapmanız gereken şey oldukça basit. Oyunun kurulumunda yaptığımız gibi bu sorunun çözümünü de Android ve iOS için ayrı ayrı anlatacağız.

Android için Pokemon Go Güncelleme Sorunu Çözümü

Android telefon sahipleri için yapılması gereken şey, iOS’a nazaran daha basit. Öncelikle Pokemon Go oyununun en güncel sürümünün apksını internette bulmanız gerekecek. Şu anda oyunun en güncel sürümü 0.33 sürümüdür ve bu sürümün apksını daha önceki yazımız olan Pokemon Go Nasıl İndirilir yazısındaki linkten edinebilirsiniz. Bu apkyı indirdikten sonra kurma işlemini başlatın ve telefonunuz üzerine yazma yapılsın mı diye soracaktır. Bu uyarıya da evet dedikten sonra güncel sürümü oynayabilirsiniz.

iOS için Pokemon Go Güncelleme Sorunu Çözümü

Oyunun iOS için güncellemesini yapmanız biraz daha zahmetli. Fakat yine daha önce Pokemon Go Nasıl İndirilir yazımızda anlattığımız gibi yapmanız gereken şey App Store’dan ülkenizi değiştirip oyunun en güncel sürümünü aratmak ve güncellemek.

Artık ister iOS ister Android kullanın, Pokemon Go’nun en güncel sürümüyle oyun zevkinize devam edebilirsiniz.

Pokemon Go Şarj Sorunu Çözümü

Pokemon Go severlerin en büyük şikayetleri şarj konusunda. Çok fazla şarj yiyen oyunun bu sorununun çözümü için yapmamız gereken basit şeyler var.

pokemon-go-batarya-sarj-sorunu-cozumu-artırma-pil-omru-695x452

Sanal gerçekliğe dayanan oyun anlık harita bilgilerini Google Maps altyapısını kullanarak aldığından tam bir şarj canavarı. Uygulamanın batarya kullanımının sebebi anlık veri akışı, wifi ya da veri bağlantısı kullanması, gps ve google maps’e ihtiyaç duyması ve bunları kapatmıyor olmanız batarya kullanımını önemli ölçüde azaltamayacağınız anlamına geliyor. Fakat yapabileceğiniz bir iyi çözüm var.

Dediğimiz gibi google maps verilerinin sık kullanılması batarya ömrünü düşürüyor ve bunun önüne geçmek için yaşadığınız çevrenin haritasını indirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor.

Google Maps –> Sağ alttak hedef belirleme ikonu –> Profil –> Ayarlar –> Çevrimdışı Alanlar  –> Ardından +’ya tıklayarak yerel konumunuzun indirmesini gerçekleştirebilir, şarj sürenizi uzatabilirsiniz.

Yapacağınız bu ufak değişiklik ile pil sürenizi %20 ila %30 arasında arttırabilirsiniz.

Pokemon Go Top Donma Sorunu Çözümü

Diğer yazılarımızda da anlattığımız gibi dünyada çok popüler olan Pokemon Go oyununun bu popülerliği bazı sorunlara da yol açabiliyor. Özellikle internet üzerinden oynanıyor olması bu yoğun ilgi karşısında bazen çaresiz kalıp hatalara yol açabiliyor. Bu sorunlardan biri de poketop donma sorunu.

Pokemon-GO’da-En-Çok-Karşılaşılan-Sorunlar

Öncelikle pokemon poketopun içine girdiğinde genelde olması beklenen şey topun kımıldamaya başlamasıdır fakat eğer top kımıldamıyorsa donma sorunuyla karşı karşıyasınız demektir.

Siz böyle bir sorunla karşılaştığınızda oyuna devam edebilmek için maalesef oyunu kapatmanız gerekecektir. Bunun için ayarlardan uygulamalar sekmesine girip Pokemon Go oyununu durdurmaya zorlamalısınız. Eğer şansınız varsa pokemonu yakalamış da olabilirsiniz.

Böyle bir sorunla karşılaşmamak için yapmanız gereken şey ise pokemon yakalamaya başlarken poketopu atmadan önce sol üstte dönen beyaz, dönen bir poketop göreceksiniz, o topun durmasını beklemelisiniz. Sol üstteki poketop, sunucu ile bağlantı kurulduğunu gösterir ve eğer beklerseniz poketop donma sorunu ile karşılaşmazsınız.

Pokemon Go PokeStop Şikayet

Günümüzde Ankara Kızılay’da gezerken, İstanbul Taksim’de dolaşırken, telefona gömülü  bir insan grubuyla karşılaşıyorsanız büyük ihtimalle Pokemon Go oynayanlara denk gelmişsinizdir. Hal böyle olunca da bu durumdan şikayet edenlerin sayısı da gitgide artıyor. Özellikle durulmaması gereken yerde duran oyun severler oyun şirketi Niantic’i zor durumda bırakıyor.

pokestop

Elinde telefonlarla yollarda görmeye alışık olduğumuz Pokemon Go severler, özellikle PokeStopların bulunduğu bölgelerde yoğunlaşıyor. Rastgele belirlenmiş PokeStop noktaları kimi zaman evimizin önü bile olabiliyor. Fakat bu durumdan rahatsız olan insanlar durumu oyunun yapımcı Niantic’e şikayet ederek ilgili PokeStopun ordan kaldırılmasını talep ediyor.

Pokemon Go yapımcısı Niantic ise bu şikayetlere daha fazla dayanamayıp PokeStopları birer birer kaldırmaya başladı. Oyuncular ise kaldırılan PokeStopları yerinde bulamadıkları için üzgün durumda.

Eğer siz de yakınlarınızdaki bir PokeStoptan rahatsızsanız, aşağıda vereceğimiz linkten ilgili PokeStop’un kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

PokemonGo PokeStop Şikayet ve Kaldırma Talebi Formu

Pokemon Go Banlanmak

Çevrenizdeki hemen hemen herkesin büyük merak ve istekle oynadığı Pokemon Go oyununun hileleri çıkmış durumda. Neredeyse her hilenin olduğu gibi Pokemon Go hilelerinin de bir cezası var: Banlanmak.

5783448461361f15e85ffa89

Öncelikle oyun geliştiricisi Niantic, kullanıcılara iki türde ban atıyor. Bunlardan ilki soft ban denilen bir süre sonra açılan engelleme çeşidi. Bunun dışında perma ban denilen diğer engelleme türü ise oyuncuları tamamen oyundan uzaklaştırıyor. Bu engellemeleri yememek için nelere dikkat etmeniz gerektiği ise oldukça açık.

Oyun geliştiricisi, eğer sizin oyun dosyaları üzerinde oynama yaptığınızı farkederse perma ban yersiniz. Yani bazı bot geliştiricileri, Pokemon Go’nun asıl kodlarını düzenleyen botlar geliştirerek hızlı level atlama gibi hilelere yol açıyor fakat eğer farkedilirse, bu oyuna sonsuza dek elveda demeniz anlamına geliyor.

Diğer ban sebebi ise, GPS spoofing yani nereden oynadınığınızı evinizde otururken değiştirebileceğiniz programlar. Bu tür programlar sayesinde kendinizi hareket ediyormuş gibi gösterip pokemon yakalayabiliyorsunuz. Bu hilenin sonucu da banlanmak.

Anlatacağımız son konu ise emülatör kullanımı. Yani eğer oyunu bilgisayarınızdan oynamak istiyorsanız bunun sonucunda perman ban tehlikesi olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Sonuç olarak Pokemon Go’yu emek vererek oynamak, büyük heyecanlarla geliştirdiğiniz hesabınızın ban yemesinden daha eğlenceli olacaktır.

Pokemon Go Plus Nedir? Nasıl Kullanılır?

Son aylarda herkesin dikkatini çeken ve merakla keşfetmeye çalıştığı Pokemon Go oyunun az bilinen bir yanı da Pokemon Go Plus!. Pokemon Go Plus! bir çeşit oyun aracı ve oyunu oynamanıza yardım edip size kolaylık sağlıyor.

d30c863d843afa54566880bd5f8fb474

Resimde de görebileceğiniz ve bir çeşit bileklik olan Pokemon Go Plus! bluetooth yardımı ile telefonunuza bağlanıyor. Siz telefon başında değilken bile bilekliği yanınızda taşımanız, pokemon toplayabilmek için yeterli olacaktır. Pokemon Go Plus! kendi kendine geçtiğiniz yollarda karşılaştığınız pokemonları toplayarak hesabınıza ekliyor. Bu sayede kullanıcılar çok daha fazla pokemona, daha az zaman harcayarak ulaşabiliyor.

Bu harika özellik henüz piyasaya çıkmadı. Daha resmi olarak oyun Türkiye’ye gelmemesinden dolayı bu bilekliğin de ne zaman Türkiye pazarına gireceği bilinmezken, fiyatının 30 ila 50 dolar arasında olması bekleniyor.

Oyunun resmi olarak Türkiye pazarına girmesini heyecanla bekleyen oyun severler, bu yeni sanal gerçeklik bilekliğine sahip olmak için de sıra bekleyeceklerdir.

 

Pokemon Go PokeCoins

Aylardır büyük bir hızla yayılan yeni nesil sanal gerçeklik oyunu Pokemon Go, kullanıcılara PokeCoins ile alabilecekleri ücretli ayrıcalıklar da sunuyor. PokeCoins fiyatları nedir, nasıl alınır?

maxresdefault

Pokemon Go oyununda PokeCoinsler geliştirme yapmak, mağazadan eşya satın almak gibi işlevlerde kullanılabiliyor. PokeCoinslerin nasıl alınabileceği konusu ise biraz karışık. Öncelikle telefonunuzun alt ortasındaki Pokemon topuna tıklayıp mağaza sekmesini seçin. Karşınıza çıkan ekranı aşağıya kaydırdıktan sonra karşınıza çeşitli fiyatlarda PokeCoinsler gelecektir. İstediğinizin PokeCoin miktarını seçtikten sonra ödeme işlemlerini yapabilirsiniz fakat ödeme işlemi yapmak için mutlaka hesabınızla bağlantılı bir kredi kartınız bulunmalıdır. PokeCoins fiyatlarını merak ediyorsanız da işte fiyat listesi:

  1. 100 PokéCoins                  €0.99
  2. 550 PokéCoins                  €4.99
  3. 1,200 PokéCoins               €9.99
  4. 2,500 PokéCoins               €19.99
  5. 5,200 PokéCoins               €39.99
  6. 14,500 PokéCoins             €99.99

Pokemon Go Nasıl İndirilir?

Günümüzde hemen hemen herkesin merak saldığı Pokemon Go oyunu, henüz Türkiye’ye gelmedi. Fakat oynamak isteyenler internet üzerinden Apk indirerek ya da market değiştirerek oyuna ulaşabiliyor. Peki, Pokemon Go nasıl indirilir?

pokemon-go-logo

Pokemon Go Android için Nasıl İndirilir?

Öncelikle eğer telefonunuz android işletim sistemini kullanıyorsa, yapmanız gereken şey çok basit. İnternet üzerinden güncel bir apk bulup kurulumunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Pokemon Go Android Apk İndir

İndirdiğiniz dosyayı kurabilmek için ayarlar kısmından güvenlik sekmesine girip, bilinmeyen kaynakları açmış olmanız gerekiyor. Yoksa kurulum yapamazsınız.

Pokemon Go iOS için Nasıl İndirilir?

iOS işletim sistemi için işlemler biraz daha uzun. Önce App Store girip alt taraftaki “Kimlik” seçeneğinden çıkış yapıyorsunuz. Daha sonra Safari üzerinden “Pokemon Go App Store” yazıp iTunes’a giriyorsunuz. İndirmeye çalıştığınızda “Mağaza’da Yok” uyarısıyla karşılaşacaksınız ve geç diyip Yeni Zellanda’ya geçmelisiniz. Tekrar en aşağı inip çıkış yaptığınız yerden yeni hesap açıp posta koduna aşağıdaki rakamlardan birini yazın.

0112, 0110, 0310, 0520, 0410

İndirmenizi yaptıktan sonra tekrar çıkış yapıp kendi hesabınıza geçebilirsiniz.

Oyununuz kurulmuştur, iyi eğlenceler!

Pokemon Go Nedir?

Pokemon Go, son aylarda hayatımızın her alanında karşılaşabileceğimiz, arkadaşlarımızın, ailemizin oynadığı hatta haberlere bile çıkan bir oyun. Peki, Pokemon Go nedir, ne zaman piyasaya çıktı, nasıl bir oyundur?

5783448461361f15e85ffa89

Öncelikle Pokemon, 90’lı yıllarda piyasaya çıkarılmış bir çizgi filmdir ve neredeyse bu çizgi film serisini izlemeyen yoktur. 2000’li yılların başında asıl popülerliğine ulaşan çizgi filmin oyunu ise bu sene yapıldı ve üstün gerçeklik özellikleri nedeniyle dünyayı kasıp kavurdu. Dünya üzerinde bu kadar etkili olmasının sebebi oyunun sanal gerçeklik üzerine kurulu olması. Yani oyuncular pokemon yakalayabilmek için gerçek haritalar üzerinde hareket etmeli. Haritada şu an bulunabilecek 722 pokemon çeşidi bulunuyor ve güncellemeler ile birlikte sayı gittikçe artıyor.

Siz de bu çılgınlığa katılmak istiyorsanız, internet üzerinden bulabileceğiniz apk dosyasını indirmelisiniz. Çünkü maalesef oyun henüz Türkiye’ye gelmedi.

Pokemon Go Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Pokemon Go Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Dünya’da piyasaya sunulduğu günden itibaren çok geniş bir oynayıcı kitlesine ulaşan Pokemon Go oyunu, henüz Türkiye’deki uygulama marketlerine gelmemiş bile olsa, hem İOS hem Android kullanıcıları tarafından, Google Play ya da App Store kullanılmadan indirilme yöntemleri bulunarak telefonlara yüklenilmiş durumda. Hemen hemen her yerde Pokemon Go oynayan kişilere rastlayabilirsiniz fakat oyunun henüz resmi olarak Türkiye pazarına girmemiş olması oynayanların güncellemelerden anlık yararlanamamsı, hilelere müsait olması gibi sorunları da ortaya çıkarmış durumda. Peki Pokemon Go Türkiye’ye ne zaman gelecek?
Pokemon_go_header
Bu konuda şirket yetkililerinin yapmış olduğu resmi bir açıklama bulunmasa da halihazırda gelişmiş ülkelerde piyasaya sunulmuş durumda. 1 ayı aşkın süredir Amerika, İngiltere, Almanya gibi ülkelerde yoğun şekilde oynanan oyunun Türkiye’ye resmi olarak gelmesi merakla bekleniyor. Siz de bu beklenti içindeyseniz, oyun Türkiye’ye geldiğinde ilk haberdar olmak için, https://www.ispokemongoavailableyet.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Site kullanıcılara, Pokemon Go oyununun hangi ülkelerde kullanılabilir olduğunu gösterirken, henüz piyasada olmayan ülkedekiler için de bilgilendirme butonu barındırıyor.