Pokemon Go Nedir?

Pokemon Go, son aylarda hayatımızın her alanında karşılaşabileceğimiz, arkadaşlarımızın, ailemizin oynadığı hatta haberlere bile çıkan bir oyun. Peki, Pokemon Go nedir, ne zaman piyasaya çıktı, nasıl bir oyundur?

5783448461361f15e85ffa89

Öncelikle Pokemon, 90’lı yıllarda piyasaya çıkarılmış bir çizgi filmdir ve neredeyse bu çizgi film serisini izlemeyen yoktur. 2000’li yılların başında asıl popülerliğine ulaşan çizgi filmin oyunu ise bu sene yapıldı ve üstün gerçeklik özellikleri nedeniyle dünyayı kasıp kavurdu. Dünya üzerinde bu kadar etkili olmasının sebebi oyunun sanal gerçeklik üzerine kurulu olması. Yani oyuncular pokemon yakalayabilmek için gerçek haritalar üzerinde hareket etmeli. Haritada şu an bulunabilecek 722 pokemon çeşidi bulunuyor ve güncellemeler ile birlikte sayı gittikçe artıyor.

Siz de bu çılgınlığa katılmak istiyorsanız, internet üzerinden bulabileceğiniz apk dosyasını indirmelisiniz. Çünkü maalesef oyun henüz Türkiye’ye gelmedi.

Pokemon Go Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Pokemon Go Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Dünya’da piyasaya sunulduğu günden itibaren çok geniş bir oynayıcı kitlesine ulaşan Pokemon Go oyunu, henüz Türkiye’deki uygulama marketlerine gelmemiş bile olsa, hem İOS hem Android kullanıcıları tarafından, Google Play ya da App Store kullanılmadan indirilme yöntemleri bulunarak telefonlara yüklenilmiş durumda. Hemen hemen her yerde Pokemon Go oynayan kişilere rastlayabilirsiniz fakat oyunun henüz resmi olarak Türkiye pazarına girmemiş olması oynayanların güncellemelerden anlık yararlanamamsı, hilelere müsait olması gibi sorunları da ortaya çıkarmış durumda. Peki Pokemon Go Türkiye’ye ne zaman gelecek?
Pokemon_go_header
Bu konuda şirket yetkililerinin yapmış olduğu resmi bir açıklama bulunmasa da halihazırda gelişmiş ülkelerde piyasaya sunulmuş durumda. 1 ayı aşkın süredir Amerika, İngiltere, Almanya gibi ülkelerde yoğun şekilde oynanan oyunun Türkiye’ye resmi olarak gelmesi merakla bekleniyor. Siz de bu beklenti içindeyseniz, oyun Türkiye’ye geldiğinde ilk haberdar olmak için, https://www.ispokemongoavailableyet.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Site kullanıcılara, Pokemon Go oyununun hangi ülkelerde kullanılabilir olduğunu gösterirken, henüz piyasada olmayan ülkedekiler için de bilgilendirme butonu barındırıyor.