whatsapp kapalıyken ileti gelmeme sorunu

whatsapp kapalıyken ileti gelmeme sorunu!

iphone da whatsapp taskta kapalıyken mesaj gelmiyor. whatsapp ı açmadan mesajlar tüm ayarları yapmanıza rağmen gelmiyor ise yapacağınız işlemleri anlatacağım.

Genelde iphonelarda olan bir sorundur. Android işletim sistemli telefonlarda nadiren olur bu yüzden iphonelardaki çözümünü anlatalım.

Bu soruna iphone ios 9.2 sıkca rastlanır bu yüzden telefonunuzu ios 9.1 e döndürmeniz sorunu derhal çözecektir. hadi başlayalım!

1. Aşama: Sıfırdan kurulum olacağı için iPhone veya iPad cihazınızda bulunan önemli bilgileri yedekleyin.

2. Aşama: Cihazını ile uyumlu IPSW dosyasını indirin. (https://ipsw.me/) adresinden

3. Aşama: iTunes son sürümünü indirin.

4. Aşama: Ayarlar>iCloud>iPhone’umu bul seçeneğini pasif hale getirin.

5. Aşama: iPhone veya iPad’i PC/Mac’e bağlayın ve iTunes yazılımını çalıştırın.

6. Aşama: iPhone veya iPad’i DFU moda alın. DFU moda almak için “Ana ekran tuşuna” ve “Güç düğmesine” aynı anda basılı tutun. 10 saniye basılı tuttuktan sonra iTunes “Kurtarma Modu” uyarısı verecek.

dfu mod çalıştırma

dfu mod çalıştırma

7. Adım: Kurtarma modu uyarısına tamam dedikten sonra normal PC kullanıcıysanız “Shift” tuşu ile Mac os kullanıyor iseniz “Option” tuşuna basılı tutarak “iPhoneu Geri Yükle” seçeneğine tıklayın.

iPhone 6’ların batarya bilgileri ortaya çıktı

btry9 Eylülde tanıtılması beklenen iPhone modelleri çoğu detayı belirginleşmişken.Dün çıkan resim herşeyi bitirdi.Tayvan’dan gelen görsellere göre iPhone 6 olarak isimlendirilen 4.7 inçlik modelde 1810maH gücünde bir batarya yer alıyor. iPhone 6L olarak adlandırılan 5.5 inçlik modelde ise 2915mAh gücünde bir batarya yapılmış.

Akla gelen bir  konu ise Apple’ın yeni nesil iPhone modelleri için farklı bir ad kullanacağı. Bunun şimdilik ne olduğu konusunda sölenti yok. Ayrıca 5.5 inçlik iPhone modelinin kasa kenarlarının diğer modele göre biraz yuvarlatılmış olduğu görünüyor..
Yeni bilgiler İçin Takipte Kalın ..

 

GroupShot -Günün İos Uygulaması

Topluca fotoraf çekinirken bazı şahıslar saçma poz veriyor yada yanlışlıkla gözleri kapanıyor yada başı oynuyor falan filan inter milan.Böyle durumlarda ne yapacağımız hakkında bir bilgi yoktur heralde?  Group shot uygulaması burada devreye giriyor.Bir fotoğraftan birkaç tane çekip beğenmediğiniz kareyi silip onun yerine beğendiğin kareyi onun yerine koyup o fotoğrafı düzdenli bir şekilde tek bir kare haline getirebilirsiniz.bu işi fotoşop ingilzcesi photoshop a gerek duymadan bu cerrahi müdahele tamamlanmış oluyor ve fotoğraf hazır bir şekilde karşınıza çıkıyor…

Yeni Uygulamalar için Takipte kalın…

GroupShot, fotoğraf, app, apple, ios,

.

iPad İçin Microsoft Office

Microsoft Office , Office 365 iPhone ve iPad için tasarladı ve cihazlara yüklemeniz için web sitesinde yayınladı.
iPad’inize ya da iPhone’nize Office 365’i yüklemek için Microsoft Officenin web sitesine girin. ‘Ayarlar’ > ‘Office365 Ayarları’ > ‘Başlangıç’ > ‘Telefon ve Tablet’ yolunu izleyin. Ya da ‘Yazılım’ > ‘Telefon ve Tablet’ e gidin. Buradan iPad’i seçin. Buradam Office 365’i indirebilir, SharePoint ya da Lync’ye uygulama temin edebilir ve App Store’ye yönlendirilebilirsiniz.

1 2

App Store Kredi Kartı Sorunu

2

App store, ücretsiz uygulamaları indirmeye çalışmanız durumunda dahi sizden kart bilgisi isteyecektir. Bunu ortadan kaldırmak için öncelikle ücretsiz bir uygulamaya girin. Ardından indirme işlemini başlatın. Karşınıza “Mevcut Apple Kimliğini Kullan” ve “Yeni Apple Kimliği Yarat” seçenekleri çıkacaktır. Yeni Apple Kimliği Yarat’ı tıklayın ve tüm alanları doldurun. Kredi kartı bölümünde ise ‘Hiçbiri’ seçeneğini işaretleyin ve ardından ücretsiz uygulamaları sorunsuz indirin. Apple her indirme için sizden tanımlı bir kart bilgisi ister. Ancak dediğimiz yöntemi uygulayarak kartınızı Hiçbiri olarak tanımlarsanız tüm ücretsiz uygulamaları sorunsuz indirebilirsiniz.

1

Iphone’de Başka Telefonlarla Bağlantı Kurma

Iphone ilk üretildiği tarihten beri dosya transferini engellemek için bağlantı kurma özelliğini kullanıcıların kullanıma sunmaz. Genelde bağlantı bluetooth üzerinden kurulur. Iphoneler bluetooth’u başka amaçla kullanır.

Genel tanı olarak dosya transferi için kullanılan en popüler bağlantı kurma yolu Bluetooth’tur. Ancak Iphone’lerde bluetooth sadece kulaklıkla bağlantı kurmak için kullanılır. Dosya transferi için kullanılamaz. Açıklama olarak yetkililer “İllegal dosya paylaşımını engelliyoruz” diyorlar. Ancak kullanıcılar bundan tatmin olmadığı için farklı programlara yöneliyor. Farklı programlar sayesinde telefondaki dosyayı başka bir telefona gönderebilirsiniz. Ancak bu tür programlar genellikle internet aracılığı ile çalışıyor. Tarayıcıdan indirip telefona kurabilirsiniz.

iPhone’da Zil Sesi Değiştirmek

iPhone modellerinde zil sesi değiştirmek birçok kullanıcı için çileye dönüşüyor. iOS’un oldukça karmaşık çalışma mekanizması ve iTunes uygulamasının her müzik dosyasını zil sesi yapmaya olanak tanımaması durumu daha da zor bir hale sokuyor. Biz de size adım adım iPhone’da zil sesi değiştirmeyi anlatacağız.
Okumaya devam et