IP Kamera Uygulaması: iKameram

iOS kullanıcıları için geliştirlen iKamera, IP kameralarınızı telefonunuzdan, tabletinizden kısaca iOS işletim sistemli teknolojik aletlerinizden takip etmenizi sağlıyor.

Günümüzde oldukça yaygınlaşan IP Kamera sistemlerini takip etmek oldukça kolay. iTunes üzerinden yükleyeceğiniz iKamera uygulaması ile, evinizde veya iş yerinizde bulunan IP Kameraları görüntüleyebilirsiniz. Genellikle IP Kamera ile gönderilen uygulamalar, ihtiyacınıza cevap vermezse, ProNet tarafından yazılmış bu uygulama ile işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz. Uygulamanın ekstra özellikleri arasında, kayıt yapabilme de bulunuyor.

iKamera uygulamasını buraya tıklayarak iTunes üzerinden indirebilirsiniz.

iCloud Uygulaması: Stratus

iOS kullanıcılarında bulunan iCloud için geliştirilmiş Stratus uygulaması ile artık farklı iCloud hesaplarınız arasında geçiş oldukça kolay bir hal alıyor.

Birden çok iCloud hesabı olanlar için çok aranan ve kullanışlı bir uygulama olan Stratus, indirilen ve yüklenen dosyaların kontrolünü kolaylaştırmaktadır. Bu şekilde dosyalarınız arasında çok daha kolay gezinebilir, önizlemeler yapabilirsiniz.

Size bu olanakları sunan Stratus uygulamasını iTunes üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Deprem Bilgi Sistemi Uygulaması

Deprem Bilgi Sistemi uygulamasını IOS işletim sistemine sahip cihazınıza indirdiğinizde, Türkiye’nin deprem geçmişini öğrenebilir, deprem hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Direkt Kandilli Rasathanesi ile bağlantılı çalışan bu uygulama sayesinde, uygulama kullanıcılarından gelen veriler depolanmaktadır. Bu da bilimsel araştırmaları kolaylaştırmaktadır.

Kullanıcıların unutmaması gereken bir durum ise, telefonun konum bulma özelliğinin açık olmasıdır. Böylelikle daha net bilgilere ulaşılabilir. Deprem Bilgi Sistemi uygulamasını iTunes’ten indirebilirsiniz. Ayrıca uygulama ile kullanıcıların deprem anındaki duygu ve düşünceleri de sistem sayesinde depolanıp, araştırmalarda kullanılmaktadır.

Desibel Ölçe Uygulaması: Decibel 10th

Bu uygulama ile çevrenizde duyduğunuz seslerin şiddetinden haberdar olabilirsiniz. iPhone marka telefonunuz için harika bir uygulama daha. Decibel 10th ile desibel şiddetlerini ölçebilirsiniz.

iTunes kullanıcıları birbirinden eğlenceli ve aynı ölçüde faydalı uygulamaları iPhone telefonlarına ve iPad’lerine indirebiliyorlar. En çok ihtiyacınız olduğu zamanda telefonunuzda bulunan uygulamalar kısa bir süre içinde işinizi görebilmenizi sağlar. IOS işlemciler için, yani iPhone telefonlarınız için Decibel 10th, telefonunuzu adeta bir ses ölçme aletine dönüştürecektir. Decibel 10th ile çevrenizdeki gürültüleri ya da yüksek şiddetli seslerin boyutlarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca müzik işiyle uğraşıyorsanız bu uygulama tam sizin için. Decibel 10th iTunes’te.

Panik Butonu Uygulaması

iPhone kullanıcıları için çıkan Panik Butonu uygulaması ile, cihazınızda acil durumlar için bir kurtuluş yolu taşıyabilirsiniz.

Başımıza ne zaman neyin geleceğini asla bilemeyiz. Bu uygulama ile zor anınızda bir tık ile yardım isteme şansınız olacak. Uygulamayı kurduktan sonra, herhangi bir acil durumda, önceden belirlediğiniz iki kişiye konum bilgilerinizi de içeren bir mesaj gitmektedir. Bunun için panik butonuna bir kez basmanız yeterli. Böylece söz konusu acil durumda, zaman kaybetmeden hemen yardım isteyebilirsiniz.

Panik butonuna basın ve iki kişiden yardım isteyin.  Dilerseniz bu uygulamayı iTunes’ten indirebilirsiniz.

Türkçe Uyak Sözlüğü Uygulaması

Uyak yani kafiye, şairler için büyük önem taşır. Kafiyeli sözcük bulmakta zorlananlar için iOS platformunda çıkarılan Türkçe Uyak Sözlüğü uygulaması, kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor.

Programı kullanmak ise oldukça basit. Arama bölümüne istediğiniz kelimenin sondan birkaç harfini yazıp, gelecek olan kelimeleri şiirlerinizde kullanabilirsiniz. Edebi açıdan çok yararlı bir uygulama olan Türkçe Uyak Sözlüğü uygulaması ile şiirlerinizi yazarken basit bir çözüm üretmiş olabilirsiniz.

Bu uygulamayı iTunes üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Metre Uygulaması: Move-Meter

iOS için çıkarılan ve hayatımızın her anında işimize yarayabilecek bir ölçüm uygulaması olan Move-Meter ile elinizin alında her an bir cetvel, mezura bulundurabilirsiniz.

Move-Meter uygulaması ile, telefonunuzu ölçeceğiniz noktalar arasında hareket ettirerek kolaylıkla ölçüm yapabilirsiniz.Genellikle isabetli sonuçlar ortaya koysa da ufak hata payları olan uygulama, sizlere hayatınızda büyük bir kolaylık sağlıyor. Mobilya alırken evinize uyup uymayacağını, yeni evinize mobilya alırken boyutlarının nasıl olması gerektiğini, boyunuzun ne kadar olduğunu, bu uygulama ile rahatlıkla belirleyebilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Şifre Kaydetme Uygulaması: Password Manager

iPhone, iPad, iPod gibi iOS işletim sistemli telefonlarınızda kullanabileceğiniz şifre kaydetme uygulaması Password Manager App Pro ile şifre unutma derdinizden kurtulun. Uygulamanın sunduğu kolaylık ile günümüzde her yerde istenen şifrelerinizi depolayabilir ve hatırlama, başka yerlere yazma gibi sorunlara basit bir çözüm getirebilirsiniz.

Şifreler arası kategorilendirme de yapabileceğiniz bu program sayesinde, onlarca şifreyi hatırlamak yerine sadece bir şifre hatırlamayı seçip, basit bir çözüm getirmiş olacaksınız.

Uygulamayı indirmek ve bu basit çözüme ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.