iOS 11 Beta Nasıl Yüklenir

IOS 11 Beta’yı bilgisayara ihtiyaç duymadan normal bir IOS güncellemesi gibi yükleyebilirsiniz. Ancak aklınızda bulunsun, bu yükleme normal bir IOS güncellemesinden daha riskli oluyor. Riskli olduğundan dolayı iPhone veya iPad cihazınız zarar görme ihtimali var.

IOS 11 Beta güncellemesi geliştiriciler ve kullanıcılara ayrı ayrı sunuluyor. IOS 11 Beta’nın geliştiriciler için yayımlanan versiyonunu indirmek için normalde 99 dolar ödemeniz gerekiyor. Fakat para harcamak istemiyorsanız o zaman IOS geliştirici profili bulup indirmeniz gerekli. Bu sayede IOS 11 Beta’yıiPhone cihazınızı kaydetmeye gerek kalmadan yükleyebiliyorsunuz.

Kullanıcılar için yayımlanan IOS 11 Beta’yı yüklemek içinse, Apple Beta Program’ı açıp Apple kimliğinizle oturum açtıktan sonra programa kaydolup hemen sonrasında açabiliyorsunuz.

IOS 11 Beta Nasıl Yüklenir ?

Öncelikle cihazınıza geliştirici profili yüklemeniz gerekecek.

  • IOS 11 Beta Geliştirici profilini indirip yükleyin. Eğer bilgisayarınıza indirdiyseniz, iPhone’nunuza Mail veya AirDrop kullanarak aktarmanız gerekecek. Cihazınızda bu dosyayı açtığınız zaman yüklensin mi diye sorulduğunda şifrenizi girerek yüklemeyi başlatabilirsiniz.
  • iPhone’nunuzun yeniden yüklenmesini bekleyin. Daha sonra Ayarlar->Genel ->Yazılım Güncellemesi sayfasına gidiyoruz. WiFi’a bağlanarak ve %50’den fazla pil şarjınız olacak şekilde IOS 11 güncellemesini indiriyoruz.
  • Şifre sorduğunda giriyoruz ve tekrar cihaz yeniden yükleniyor. Cihaz tekrar açıldığında IOS 11 Beta sisteme yüklenmiş oluyor. Artık IOS 11’in yeni özelliklerini test etmeye başlayabilirsiniz.