İnternetten Alışveriş yapmak Güvenlimidir?

Ekran Alıntısı

Günümüzde internetten alışveriş yapmak googleda arama yapmak kadar kolaylaştı.Hepsi Burada,Sahibinden,Gitti Gidiyori,Sanal Pazar,N11 gibi online alışveriş sitelerinden alışveriş yapmak hem güvenli hem güvenli değil . Çünkü bazı şahıslar tıpkısı gibi çakmasını,bazen kağıt maketini,yada boş kutu gönderebiliyorlar.Peki bu durumda ne yapmamız lazım.Bu durumlarda GET (güvenli elektronik ticaret) etiketli ürünler herzaman en güvenlisidir.Çünkü verdiğiniz para direk satıcıya gitmez.İlk olarak siteye gelir,sonra siz onay verirsiniz ve site sahibine parayı gönderir.Fakat GET etiketli ürünler almazsanız kapıda ödemeli ürünler almanızı ve kargoya para vermeden kontrol etmenizi tavsiye ederim….                                                                                                                                                                                                                                    Yeni Makaleler İçin Takipte Kalın….

Ekran Alıntısıddd

Vodafone İnternet Ayarları

Android telefonunuzda Vodafone hat kullanıyor ve internete giremiyorsanız Vodafone müşteri hizmetlerinden internet ayarlarını isteyebilir ve otomatik olarak kurabilirsini. Ya da *3636# alanını girerek otomatik olarak internetinizin yapılanmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bu ayarlar telefonunuzda çalışmıyor ve elle yapmanız gerekiyorsa işte ayarlar..
Öncelikel AnaSayfa – Tüm Uygulamalar – Ayarlar – Kablosuz özelliği ve ağlar – Mobil şebekeler – Erişim Noktası Adları bölümüne giriyoruz. Menü tuşundan ‘Yeni APN’ seçeneğini seçiyoruz ve bilgileri aşağıdaki gibi dolduruyoruz.

Ad : Vodafone Internet
APN : internet
Proxy : NULL
Bağlantı noktası : NULL
Kullanıcı adı : vodafone
Parola : vodafone
Sunucu : NULL
MMSC : NULL
MMS proxy’si : NULL
MMS bağlantı noktası. : NULL
MMS protokolü : WAP 2.0
MCC : 286
MNC : 02
Kimlik doğrulama türü : CHAP ya da PAP
APN tipi : default

Bu ayarları kaydettikten sonra sorunsuz internete girebileceksiniz.  Not: Null = boş