Instagram’da Fotoğrafa Yer Bildirimi de Ekleme

Instagram hesabınızdan bir fotoğraf paylaşırken bu fotoğrafın nerede çekildiğini, neresi olduğunu da belirtmek istiyorsanız bunun için Instagram’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu özelliği kullanabilirsiniz. Fotoğraf ekleme aşamasında paylaşmadan önce, fotoğrafınıza not düşüp, diğer sosyal paylaşım sitelerinden ki hesaplarınızda paylaşma kısmında; Konum ekle kısmından konum bilgisini de resminize kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

Buradan konumunu da ekleyerek fotoğrafınızın daha kolay bir şekilde diğer kullanıcılar tarafından bulunmasını sağlayabilir, takipçileriniz fotoğrafın nerede çekildiğini bilmesini sağlayabilir ve Instagram’da ki bu özellikten faydalanarak profilinizi daha dolu ve kaliteli hale sokabilirsiniz. Sizde hemen fotoğrafınıza konum bilgisi ekleyerek, fotoğrafı daha anlamlı ve anlaşılır kılabilir, takipçilerinizin sizin nerelerde bulunduğunuzu görmesini de sağlayabilirsiniz.

Instagram’da Profil Nasıl Gizlenir?

Büyük bir sosyal paylaşım uygulaması olan, fotoğraf üzerine kurulmuş ve kullanıcıların oldukça büyük ilgisini ve beğenisini toplayan bir uygulamadır Instagram. Sizde eğer bu uygulama da oldukça önemli olan Profil Gizleme özelliğini nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız öncelikle bunun oldukça kolay olduğunuzu bilmelisiniz. Profilinize girip daha sonrasında “Profili Düzenle” kısmına tıklamalısınız.

Ve daha sonra en alt kısımda bulunan “Gönderileri Gizle” seçeneğini aktif kılmalı ve işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra profilinizi gizlemiş olursunuz. Instagram’da profil gizleme işleminin bu aşamalardan sağlandığını ve son derece kolay olduğunu bilmeli, profilinizi dilediğiniz zaman gizleyebilir yahut dilediğiniz zaman gizli konumdan tekrar herkese açık hale getirebilirsiniz.

Instagram’da Nasıl Fotoğraf Beğenilir?

Fotoğraf üzerine inşa edilmiş olan Instagram, kullanıcılarına diğer sosyal amaçlı mobil uygulamalardan çok farklı bir deneyim yaşamalarını sağlamaktadır. Fotoğraf paylaşımı amacı ile kullanılan Instagram dünya genelinde oldukça yoğun kullanılan bir uygulamadır ve eğer sizde bu uygulamayı kullanmaya başladıysanız, bunun için çok şanslı olduğunuzu bilmelisiniz. Instagram’da gördüğünüz bir fotoğrafı beğendiyseniz bunun için resmin üzerine iki defa tıklamanız yeterli olacaktır. İki defa tıklamanız ile veya resmin hemen altında ki kalp işaretine tıklamanız ile resmi beğenmiş olacaksınız.

Kolay bir kullanımı olan Instagram ile beğendiğiniz resimleri son derece hızlı bir şekilde beğenebilecek, basit bir şekilde beğendikten sonra sırada ki resmi hızlı bir şekilde görüp yine onu da beğendiyseniz çift bir tık ile beğenme işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Instagram’da Mesaj Göndermek

Fotoğrafçılık yeteneğinizi geliştirip, fotoğraf üzerine kurulu bir sosyal paylaşım platformu arıyorsanız Instagram kesinlikle size göre bir uygulama. Tamamen fotoğraf paylaşımı amaçlı olan bu sosyal uygulama ile keyifli ve kaliteli zaman geçirebileceksiniz. Ayrıca Instagram’da Mesaj Gönderme özelliği ile de arkadaşlarınıza, takipçilerinize ve takip ettiklerinize mesaj gönderebileceksiniz.

Bunu Instagram’ın Ana sayfasın da, üst kısımda bulunan buton ile yapabileceksiniz. Karşı tarafa bir resim çekip ya da çekilmiş bir resmi göndererek, sonrasında mesajınızı girebiliyor ve karşılıklı olarak mesajlaşmaya devam edebiliyorsunuz. Instagram ile sizde bir kişiye özel olarak mesaj gönderebilecek, resim gönderebilecek ve bu platform ile hızlı bir şekilde mesajlaşma imkânına sahip olacaksınız.

Instagram’da Fotoğraf Silme

Büyük bir fotoğraf paylaşım tabanlı sosyal paylaşım uygulaması olan Instagram’da attığınız, paylaştığınız bir fotoğrafı daha sonra pişman olup beğenmediğiniz için silebilmek istersiniz. Bunun için Instagram’ın paylaşılan fotoğrafı silme özelliğini kolay bir şekilde kullanabilmeniz mümkündür. Silme işlemini yapabilmek için öncelikle silmek istediğiniz fotoğrafı Instagram’da açmalısınız.

Sonrasında ise Sağ alt köşede ki butona tıklayıp “Sil” seçeneğine tıklayarak fotoğrafı hızlı ve basit bir şekilde silebilirsiniz. Ins6tagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu özellik ile fotoğraf silme işlemi oldukça basit ve kolay bir hal almıştır. Fotoğraf paylaşımınızı sizde bu özellikle ile pişman olduktan sonra hemen silebilecek ve Instagram’dan kolay bir şekilde, hızlı bir şekilde kaldırabileceksiniz.

Instagram’a Resim Nasıl Eklenir?

Instagram dünya genelinde oldukça yoğun bir şekilde kullanımı olan bir fotoğraf paylaşımı ile kullanımı olan sosyal uygulamadır. Sizde Instagram ile fotoğraf ekleyebilir, beğenebilir ve sosyal paylaşımınızı bu uygulama daha yoğun hale getirebilirsiniz. Instagram’a Resim eklemek için öncelikle uygulamaya girdikten sonra ortada bulunan mavi simgeye tıklamalısınız. Daha sonrasında ekleyeceğiniz resim daha önceden çekilmiş bir resim mi yoksa o anda çekeceğiniz bir resim mi onu belirlemelisiniz.

Resmi belirledikten sonra efekt kısmını ayarlamalı ve son olarak resmin çekildiği konumu belirleyebilir, altına bir durum girebilir ve diğer sosyal paylaşım sitelerinden paylaşımın yapılıp yapılmamasını belirleyerek Instagragm’a fotoğrafınızı sorunsuz bir şekilde ekleyebilirsiniz.

Instagram’a Video Nasıl Eklenir?

Büyük bir görsel paylaşım uygulaması olan, sosyal amaçla insanların aktif olarak yoğun bir şekilde kullanımı yaptığı mobil uygulamadır Instagram. Sizde Instagram kullanmaya başladıysanız ve Video nasıl eklenir bilmiyorsanız öncelikle şunu bilmelisiniz ki bu oldukça basit bir işlemdir.

Instagram’a Video eklemek için öncelikle Instagram’a girip orta kısımda ki mavi renkli butona tıklamalısınız. Buradan video seçeneğine tıklamalı ve video moduna geçip, videonuzu çekebilirsiniz. Yahut hazır videolardan bir tanesini seçip bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Videoya efekt verebilir, isterseniz efekt vermeden sonraki adıma geçebilirsiniz. Son adımda ise videonuzun konumunu belirtebilir, altına bir not düşebilir Twitter, Facebook ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde paylaşımını yapabilirsiniz. Son olarak sağ köşede ki, butona tıklayarak Instagram’a video ekleme işlemini tamamlamış ve videoyu eklemiş olursunuz.

Instagram’a Nasıl Kayıt Olunur?

Harika resimler bulmamızı ve yine harika resimler çekmemizi sağlayan 300 milyonun üzerinde üyesi bulunan Instagram ile diğer sosyal paylaşım ortamlarında yaşamadığımız çok farklı bir deneyimi yaşamaktayız. Instagram’a eğer sizde kayıt olmak istiyorsanız ve burada eğlenceli vakit geçirip kaliteli fotoğraflar çekmek istiyor, fotoğrafçılık yeteneğinizi geliştirmek istiyorsanız Instagram’ın mobil uygulamasını cep telefonunuza yüklemelisiniz. Daha sonrasında Kayıt olmak için gerekli alanları doldurmalı, kullanıcı adınızı belirmeli, şifrenizi ve e-mail adresini belirlemelisiniz.

Sonrasında sizde Instagram’a Kayıt olduktan sonra aslında ne kadar güzel bir sosyal mobil uygulamayı geç keşfettiğinizin farkına varacaksınız. Dediğimiz yolları eksiksiz olarak yaparak, sorunsuz olarak tamamlamalı ve Instagram’a kayıt olma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Kişileri Nasıl Bulunur ve Takip Edilir?

Instagram’da arkadaşlarınızı, kişileri bulmanın en kolay yolu öncelikle Instagram kullanıcı adı ile aramaktadır. Eğer Instagram Kullanıcı adını biliyorsanız anında hızlı bir şekilde istediğiniz kişiyi bulabilir ve Takip Et seçeneği ile takip edebilirsiniz.

Eğer arayacağınız kişi sizin Facebook Arkadaşınız ya da Rehberinizde bulunan bir kişi ise bunun için de profilinizden sağ köşede ki ayarlar butonundan Facebook Arkadaşları yahut hemen altında ki Rehberimdeki Kişiler seçeneğinden bulmak istediğiniz ve takip etmek istediğiniz kişiyi son derece kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Oldukça kolay bir şekilde kişi bulma özelliği olan Instagram’ın Keşfet kısmından, arama bölümünden kullanıcı adı ile ya da az önce bahsettiğimiz yol ile kişileri bulabileceksiniz.

Instagram Kişi Engelleme

Instagram’da sevmediğiniz bir kişiyi veya uygun olmayan bir içerik paylaşan bir kişiyi engelleyip, o kişiyi ve paylaşımlarını bir daha görmeyebilirsiniz. Bu özellikten faydalanabilmek için ise öncelikle kişinin profil sayfasına girmeniz gerekmektedir. Profil sayfasına girip, sağ üst köşede bulunan butona basarak “Kullanıcıyı Engelle” seçeneğine tıklayabilir ve kullanıcıya ne siz ulaşabilirsiniz nede o sizin profilinize ulaşıp sizi takip edebilir.

Böylelikle istediğiniz zaman istediğiniz kişiyi engelleyebilir, paylaşımlarınızı görmeyebilir yahut size ulaşmasını engelleyerek de Instgaram’da daha keyifli vakit geçirebilirsiniz. Instagram’ın kullanıcılarına böyle bir özellik sunmuş olmasının kıymeti, herhangi bir kişi engelleme ihtiyacı duyduğunuzda anlayacak ve Instagram’ı daha keyifli ve eğlenceli kılabileceksiniz.