Google Maps ile Seyahatlerinizi Kolaylaştırın

Google Maps olmasaydı şimdi kim bilir nerede olurduk? Tabi ki yine burada olurduk ancak gitmek istediğimiz yere ulaşmamız biraz daha uzun zaman alırdı. Google Maps hizmet sunmaya başladığından beri çok yol kat etti ve gelişti. Son haliyle harikulade bir uygulama olmasına rağmen Google Maps’den yararlanabilecekleriniz kısıtlı değil. Şimdi sizinle Google Maps’de kullanabileceğiniz ipuçlarını ve numaraları paylaşacağız.

 

 Şehirlerdeki Popüler Yerleri Keşfedin

Belki şimdiye kadar fark etmemişsinizdir ancak Google Maps üzerinde bazı yerler bej veya turuncu renklerle işaretlenmiş durumda bulunmaktadır. Bunların ne işe yaradığını biliyor musunuz? Çok kolay! Bu bölgeler o şehirdeki yüksek insan yoğunluğunun bulunduğu yerleri göstermektedir. Bu işaretler sayesinde yemek yiyecek veya zaman geçirecek güzel bir mekanı kolayca bulabilirsiniz.

Yerel Bir Rehber Olun

Google Maps size restoranların ve marketlerin açınış kapanış saatlerini, diğer insanların bu mekanlar hakkındaki görüşlerini ve bu mekanların fotoğraflarını göstermektedir. Bu fotoğrafları, kapanış açılış saatlerini yalnızca restoran ve market sahipleri yapmamakla birlikte bu bilgileri oluşturan çoğunlukla sayısız Google Maps kullanıcılarıdır. Google Maps çoğunluklu olarak bu bilgileri toplayacak gönüllülere dayanmaktadır ve bu gönüllülere Google Maps üzerinde ayrıcalık sağlayarak insanları bu konuda cesaretlendirmektedir.

Zaman çizelgeniz keşfedin

Eğer cihazınızda GPS servisiniz açıksa ve Google Maps kullanıyosanız, Google son hareketlerinizin neredeyse tamamını kayıt altında tutmuş demektir. Eğer adımlarınızı takip etmek ve bilmek istiyorsanız Google Maps’e ait Zaman Çizelgenizi Keşfedin özelliği tam size göre.