Google+ Avantajları Nelerdir?

Google Plus, Google’nin çıkarmış olduğu bir sosyal medya projesi yani diğer bir değişle sosyal ağdır. İlk çıktığı andan itibaren diğer sosyal ağlar gibi kısa sürede pek çok kullanıcıya sahip olan Google Plus, Facebook ve Twitter ile karşılaştırılınca içeriğinde pek çok farklılığı barındırıyor.
Bunlardan en önemlisi olan diğer bir deyişle arkadaş çevresi olan “çevreler”. Bu özelliğiyle istediğiniz zaman listenizi güncelleme yapmanız da mümkün.


Sosyal medyanın asıl amacı “paylaşmak” olduğu için, paylaşılacak içeriği belirlemek de önemli hususların başında geliyor. Google Plus bu noktada “Konular” servisiyle ilginizi çeken başlıklar hakkında son paylaşılan içerikleri geniş bir kapsamda arayıp önünüze sunuyor.

Sonuç olarak Google Plusın aktif kullanıcı sayısı Facebook’un neredeyse 10′da 1′i olsa da beğenilen sayfa ve içeriklerde kullanmak için tercih ettiği simgesi “+1″ ,çevreleri oluşturma gibi artı özellikleri sebebiyle sosyal mecrayı iyi kullanan şirketler ön sıralara çıkacaktır.

Google+’da Blog Nasıl Açılır?

Google+’ da blog açmak için Google ana sayfasının üst kısmında yer alan Blogger linkine tıklıyorsunuz. Daha önceden bir hesabınız var ise e-posta adresinizi ve şifrenizi girerek oturum açabilirsiniz. Eğer bir hesabınız yok ise Kayıt ol panelinden gerekli bilgileri girerek kendinize yeni bir Gmail adresi ile hesap oluşturmanız gerekiyor. Kullanılan e-posta hesabınıza aktivasyon maili geliyor, hesabınızı aktive ettikten sonra Blogger hesabınız oluşturuluyor. Mail adresinize gelen maile tıklayarak Blogger hesabınızı doğrulamanız gerekiyor. Ardından Blogger’a devam et paneli ile devam ediyorsunuz. Google+ Blogger panelinde Yeni Blog butonuna tıklayarak, bloğunuzun başlığını ve adresini oluşturuyorsunuz ve istediğiniz bir şablonu seçiyorsunuz ve bloğu oluşturun butonuna tıklayarak Google+’ da blog oluşturmuş oluyorsunuz.

Google + Kullanımı

Googlenin google+  ile temel amacı sosyal ağı mobil dünyada ve internette yeniden yaratmaya çalışmaktır. Buradan bağlantılarınızı ve bilgilerinizi kolayca paylaşabilir ilginç resim ve videoların da size gelmesini sağlayabilirsiniz.

 

Google+ kendine ait farklı logoları bulunan hizmetler sunuyor. Circles ile arkadaşlarınızı farklı çemberler içine koyarak onlarla neler paylaşabileceğinizi seçebiliyorsunuz. Sparks ile ilgilendiğiniz konulardaki yazıların, videoların ve ya haberlerin size ulaşmasını sağlayabiliyorsunuz. Bu sayede her zaman izleyecek, okuyacak bir şeyler bulabiliyorsunuz. Hangouts ile yaklaşık 10 kişiye kadar herkesle HD kalitesinde video sohbeti gerçekleştirebiliyorsunuz. Mobil ile google+ ya her yerden erişip çektiğiniz bir videoyu ya da fotoğrafı o an circle içindeki arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz.

Google+ ‘ya Nasıl Üye Olunur?

     Google+  diğer sosyal medya ağlarına rakip olarak Google tarafından iddialı bir şekilde piyasaya sürülen bir üründür. Google+ ya kayıt olmak aslında bir gmail hesabi sahibi olmak demektir.

Kayıt olmak için google da google+ ya kaydol butonuna basarak kayıt sayfasına girmeniz gerekmektedir. Burada ekranın sağında göreceğiniz isim, soy isim, kullanıcı adı ve şifre bilgileriyle ilgili alanları doldurmalısınız. Ardından şifre onaylama, doğum günü, cinsiyet, cep telefonu, mevcut e-posta adresi bilgisini de doldurduktan sonra aşağısında robot olmadığınızı kanıtlayan bir metin bilgisini girdikten sonra konumunuzu seçerek ‘ Google hizmet şartlarını ve gizlilik politikasını kabul ediyorum’ yazan yerin sol tarafındaki boş kutucuğa tıklanmalıdır. Sonraki adımda fotoğraf ekleyebilirsiniz. Bu adımları takip ederseniz kolayca google+ ya üye olmuş olursunuz.

Google Play’de İndirimli Ürünlerden Haberdar Olma

Google Play’de indirimdeki uygulamaları görmemiz için bir özellik zaten var. Ancak ücretsiz olan ya da günü birlik indirimlere giren uygulamaları güncel takip etmemiz mümkün değil.
Bu uygulamaları takip edebilmemiz ve uyugulamaların indirime girmesi / ücretsiz olması durumunda bize bildirim ile haber veren bir uygulama mevcut. AppSales. Best Apps on Sale adındaki bu uygulama internet bağlantısı olduğu sürece indirime giren ya da ücretsiz olan uygulamaları size haber vermektedir. Sadece popüler uygulamalarda haber verdiği için istediğiniz uygulamayı özel takibe sokma özelliği var. 100.000’den fazla kişinin indirdiği ve 5.000 kişinin olumlu puan verdiği bu uygulama telefon güvenliğine zarar vermeyecek şekilde indirilip silinebilir.

Uygulama Linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.tsapps.appsales

 

ssa 23

Androidde Virüslerden Kurtulma

Bilgisayarlarımızın şüphesiz tek düşmanı olan virüsler yavaş yavaş telefonlarda da kullanıcıların en büyük problemlerinden biri oluyor. Android işletim sistemli telefonlarda virüsler bir çok platformdan bulaşabilir. Öncelikle Google Play harici farklı marketlerden uygulama yüklememeniz gerektiğini söyleyelim. Google Play’de de birçok uygulamanın içi virüs dolu. Bu uygulamalardan kurtulmak için yüklediğiniz her uygulamada kullanıcı yorumlarına dikkat etmeniz ve olumsuz yorum alan uygulamalardan kaçınmanız gerekiyor. Eğer bir hata yaptıysanız ve telefonunuza virüs bulaştıysa bunun da elbet çözümü vardır. Google Play’de bulunan birçok virüs tarama uygulaması ile telefonunuzu tarayabilir ve virüsleri temizleyebilirsiniz. 15 milyon kişinin kullandığı Antivirus Free uygulaması ile de telefonunuzu sürekli virüslerden uzak tutabilirsiniz.

Uygulama Linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zrgiu.antivirus

 

İçeriffk 4242

Google Drive Nedir ?

drivdde

Daha önce tanıtmış olduğumuz BOX uygulaması kullanıcılara 10 GB ücretsiz depolama alanı tanıyordu. Google Drive ise kullanıcılarına 15 GB ücretsiz depolama alanı sunmaktadır. Google Drive aynı zamanda profesyonel hizmet ve kullanıcı memnuniyeti sunmaktadır.
Şöyle bir mantıktan yola çıkalım. Google büyük bir dünya firması, belki de dünyanın en büyük şirketi. Google, sadece Drive işine milyonlarca dolar yatırım yapıp gelir elde etmeyi düşükmeyebilir ve çok güzel bir hizmet sunarak markasının adını yükseltmeyi hedefyebilir. Ancak BOX sadece bu işi yapan bir uygulama ve mecvuren bu işten gelir elde etmek isteyecektir. Aynı zamanda Google kadar rahat kullanıcıya ulaşamadığı için değişik şeyler yapmak zorunda kalacak ve güvenilirliğini insanlar tereddüt edecektir. Ancak size tavsiyem bu iki uygulamayı da aynı anda kullanızdır. 10 + 15 GB yani 25 GB depolama alanına sahip olursunuz. Bununla birlikte Yandex Disk’in 8 GB’ını da kullanırsanız 33 GB harici depolamanız olur. G2 kullanıcılarının Box’dan 50 GB aldığını da düşünürsek 73 GB harici depolama. Neredeyse bir insanın hayatı boyunca biriktirdiği belgeleri saklamaya yeter.
Uygulama Linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kii.safe&hl=tr

 

İçeriffk