İphone Eski IOS’a Yükleme

iPhone cihazlarınızı yeni ios sürümlerinden eski ios sürümlerine yüklemenize Apple izin vermemektedir. Yeni bir ios sürümüne geçtiğinizde 1 haftalık deneme süreniz başlar. Bu süre içerisinde yeni sürümü beğenmediyseniz Apple size eski sürüme geçiş hakkı tanır. Eski sürümü ise Apple’ın iPhone sitesine girerek telefonunuzun modeline göre aratıp indirebilirsiniz.
Deneme süresi dolduktan sonra eski sürümü yüklemek sadece İphone4 modelinde mevut. iPhone4’ünüzü eski sürüme yüklemek için resmi siteden ios sürümünü indirin. Telefonunuzdaki tüm Apple destek uygulamalarını kaldırın ve telefonunuza iFaith uygulamasını indirin. Bu uygulama açıkken telefonu DFU Mod’a alın ve windows işletim sistemli bir bilgisayara bağlayın. Windows bilgisayarınızdan iPhone4’ünüze eski ios sürümünü yükleyin.

1 2

Sistem Geri Yükleme Nedir ? Ne İşe Yarar ?

2

Bazen bilgisayarınızda istenmedik durumlar olur ve ‘keşke 2 gün önceki haline gelse’ dersiniz. İşte sistem geri yükleme, bilgisayarınızı daha önceki bir tarihteki haline geri döndürmedir.
Sistem geri yükleme yaptığınızda bilgisayarınız geri yüklemedeki tarihe gider. Ancak bu işlem sırasında bugünki dosyalarınız silinmez. Ancak eski tarihteki silinen dosyalarınız yeniden yüklenir. Bu işlem genellikle ufak virüs bulaşmalarında format atmak istenmediği için yapılır. Ancak doğrudan sistemi geri yüklemek imkansızdır. Öncelikle bir sistem geri yükleme noktası oluşturmalısınız. Yani Bugün bilgisayarınızı kaydederseniz 1 ay sonra ihtiyacınız olduğunda bugünki haline geri yükleyebilirsiniz. Ancak daha önceden sisteminizi kaydetmediyseniz bir geri yükleme işlemi yapamazsınız. Bunun için size bir tavsiye, 1-2 haftada bir bilgisayarınızda virüs taraması yapın ve temiz haldeyken kaydedin. Daha sonra ihtiyacınız olabilir.
Sistem geri yüklemeyi açmak için Başlat’ tan ” sistem geri yükleme”diyebilirsiniz.1