Galaxy S6 Pil Ömrü Nasıl Artırılır

Galaxy S6 da Samsung’un yine çıkarılamayan batarya ile piyasaya sürülen modellerinden biri oldu. Android Lollipop, Android Marshmallow veya Android Nougat kullanıyorsanız pil sorunu ile karşı karşıya kalmış olmanız mümkün.

Fazla Şarj Yiyen Uygulamaları Bulun

Uygulamalar sadece SamsungGalaxy S6 cihazlarda değil, tüm akıllı telefonlarda ciddi şekilde pil ömrünü kısaltabiliyor.

Eğer bir uygulamayı çok fazla kullanıyorsanız normal olarak şarjınızı hızlı bir şekilde düşürecektir. Bazen de uygulamalardaki buglar bu soruna neden olabilir. Galaxy S6 cihazınızın ayarlarından hangi uygulamaların pil ömrünüz üzerinde etkisi olduğunu kontrol edebilirsiniz. Ayarlardaki pil kısmında uygulamaların bataryaya olan etkisi detaylı bir şekilde görülebiliyor.

Fark ettiğiniz bir uygulamayı silip tekrar yüklemeyi deneyerek aynı etkiyi yapıp yapmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer fazla şarj yemeye devam ediyorsa o zaman uygulamayı silin ve batarya ömrünüzde olumlu artış var mı kontrol edin.

Güç Tasarrufu Modlarını Kullanın

Güç tasarrufu modlarında; ekran parlaklığı ve arka planda ağ kullanımı gibi seçenekler özelleştirilebiliyor. Eğer telefonunuzun pil ömrü üzerinde olumlu bir etki yaratmak istiyorsanızAndroidNougat güncellemesini yükleyebilirsiniz.

Cihaz ayarlarına geldiğinizde, Güç tasarrufu ve Ultra Güç tadarrufu olmak üzere iki seçenek göreceksiniz. Güç tasarrufu modunu açarsanız, hız sınırlayıcı sistemi limitlerken, ekran parlaklığı azalır, titreşim kapanır ve bildirim aldıktan sonra telefonunuzun kapanma süresi kısalır.

Bundan sonuç alamazsanız Ultra Güç tasarrufu modunu aktif edin. Ancak bu modda kullanılan bazı uygulamalar sınırlandırılacaktır.

Yukarıdaki 2 yöntem dışında cihazınızı yeniden başlatmak veya ayarlardan bakım modunu kullanmak da pil ömrünüzü artırmak için işe yaraması muhtemel yöntemlerdendir.