Foursquare Üyeliği Nasıl Yapılır?

Bulunduğun yeri bildirmeye yarayan Fousrquare, GPS destekleyen tüm cihazlarda kullanılabiliyor. Bu uygulama sayesinde bulunduğunuz konumu arkadaşlarınız ile paylaşıyor, onların da nerede olduğunu öğreniyorsunuz.

Foursquare üyeliği almak için, https://tr.foursquare.com/ sitesinde Kayıt ol, Facebook ile ya da Google+ ile bağlan seçeneklerinden birini tıklıyorsunuz. Facebook hesabı ile bağlandığınızda, tüm arkadaş listenize otomatik arkadaşlık gönderebilirsiniz.

Telefon için Foursquare,  android cihazlarda uygulama şeklinde, yine Facebook ile ilişkilendirilebiliyor. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra kayıt ol diyerek üyelik almış oluyorsunuz. Foursquare.com adresinde telefonunuzun model ve markasını deçip, telefon numaranızı ve e-mail adresinizi giriyorsunuz. Ardından çıkan ekranda uygulamayı telefonuma gönder kısmını işaretliyor, uygulamayı telefonunuza göndermiş oluyorsunuz.

Foursquare Kullanım Amacı Nedir?

Foursquare, bulunan konumun paylaşılarak arkadaş listesine ve mekanlara bildirildiği bir uygulamadır. Sadece yer bildirimi yapmak için kullanılmasının yanında diğer yandan yapılan her chek-in için kazanılan rozet sayısı nedeniyle level atlamak için de kullanılmaktadır.

Yeni mekanlar keşfetmek, mekanlar için yapılan tavsiyelere göre mekan seçmek, kazanılan rozet sayısının artışına göre popülerite belirlemek, aynı mekana giden yeni arkadaşlar ile tanışmak amaçlarıyla kullanılıyor. Foursquare, yerini belli etme, yeni yerler keşfetme gibi amaçları taşımaktadır.

Bir mekanın beğenilme oranı ne kadar fazla ise kalitesi o aranda fazla olacaktır. Foursquaresayesinde mekanlar hakkında bilgiler edinmek ve seçimleri bu yorumlara göre yapmak amacıyla kullanılmaktadır.

Foursquare’de Yer Bildirimi Facebook ve Twitter’da Nasıl Paylaşılır?

Foursquare uygulaması ile yer bildirimi yaparken bu yer bildiriminin yani check-in’in Facebook, Twitter gibi hesaplarınızda da görünmesini istiyorsanız bunun için Foursquare size imkân sunmuştur. Check-in butonuna tıkladığınızda mekânınızı belirledikten sonra karşınıza Facebook ve Twitter gibi yerler de de paylaşılsın mı diye bir kısım gelecektir.

Bu kısımda hangi sosyal paylaşım sitesinde de paylaşımın yapılmasını istiyorsanız işaretliyorsunuz ve yer bildirimi işlemini tamamladığınızda bu check-in diğer sosyal paylaşım sitelerinde ki hesaplarınızda da görünüyor. Sizde Foursquare ile hesaplarınızda ayrı ayrı yer bildirimi yapmak ile uğraşmadan, tek tuş ile bütün hesaplarınızda yer bildiriminizi yapabilir ve ayrıca puan ve rozet kazanabilirsiniz.

Foursquare’de check-in’e Resim Ekleme

Yer bildirme amaçlı kullanımı olan ve oldukça yoğun bir şekilde dünyada çoğu insanda bulunan bir uygulamadır Foursquare. Foursquare ile yer bildirimini aynı zamanda diğer sosyal paylaşım sitelerinde de paylaşabiliyor, kişi etiketleyebiliyor ve resim bile ekleyebiliyoruz. Resim eklemek için check-in aşamasının en sonunda, bunun için ayrılan kısımdan kolaylıkla ekleyebilirsiniz. Bulunduğunuz mekânın resmini anında çekip bu uygulama ile paylaşarak sosyal paylaşımınızı Online olarak yapabilirsiniz.

Foursquare ile yer bildiriminizi anlamlı kılıp süslemenin kolay bir yolu olan resim ekleme özelliği, birçok kullanıcın beğendiği ve aktif olarak da kullanmakta olduğu bir özelliktir. Ayrıca check-in yaptıktan sonrada yer bildiriminize sonradan fotoğraf eleyebilirsiniz.

Foursquare’de check-in’de Kişi Etiketleme

Foursquare ile check-in yani yer bildirimi yaparken kiminle olduğunu da belirtmek istiyorsanız bunun için Foursquare’nin sunmuş olduğu kişi etiketleme özelliğini kullanabilirsiniz. Yer bildirimi mekânını belirledikten sonra son kısımda, paylaşmadan önce sosyal paylaşım sitelerinden hangilerinde paylaşmak istediğinizi belirtebiliyor ve yine bu kısımda kişi etiketleme işlemini yapabiliyorsunuz. “Şununlayım” yazısı yazan yere tıklayarak kiminle olduğunuzu belirlemek için kişinin ismini giriyor ve Foursquare’de seçip, etiketleme işlemini başarılı bir şekilde tamamlayabiliyorsunuz.

Sizde yaptığınız yer bildirimlerine kişi etiketi ile kiminle olduğunuzu belirterek, sosyal amaçlı kullanımı olan uygulamayı tam anlamıyla ve tüm özellikleri ile eksiksiz olarak kullanabilirsiniz. Foursquare ile kolay bir şekilde kişi etiketleme işlemi ayrıca çok hızlı yapılabilen bir işlemdir.

Foursquare’de Check-in Nasıl Yapılır?

Yer bildirimi yapma konusunda en gelişmiş uygulamalardan ve en yaygın kullanılan uygulamalardan bir tanesidir Foursquare. Sosyal paylaşımın en anlamlısı ve en kalitelisi olan Foursquare ile yer bildirimi, yani check-in yapıp puanlar ve rozetler kazanarak yükselebiliyoruz. Peki, Foursquare’de nasıl check-in yapılıyor?

Bu oldukça basit bir işlem.  Anasayfada, ortada bulunan mavi butona tıklayarak Foursquare sizin konumunu alıyor ve o konuma yakın tüm mekânları listeliyor. Siz bu mekânlardan hangisine iseniz onu seçiyor ve check-in işlemini tamamlayabiliyorsunuz. Ancak bazen bulunduğunuz mekân karşınıza çıkmayabilir, bu durumda siz arama bölümünden mekânın ismini arayarak check-in işlemini kolaylıkla tamamlayabiliyorsunuz. Yer bildirimini yaparak böylelikle daha sosyal bir yaşam sergileyebilirsiniz.