Facebook’ta Duvarınızda Kimler Paylaşım Yapabilir?

Facebook duvarınızda kimler paylaşım yapabilir, bunu belirlemek için Facebook’un sunmuş olduğu özelliği kullanabilirsiniz. Duvarınızda kimlerin paylaşım yapmasını istiyorsanız veya duvarınızda kimse paylaşım yapmasın istiyorsanız bunun için öncelikle ayarlar kısmına girmeniz gerekmektedir. Ayarlardan sol kısımda bulunan “Zaman Tüneli ve Etiketleme Ayarları” kısmına tıklamalısınız.

Sonrasında ise “Zaman Tüneline Kimler Bir Şeyler Ekleyebilir?” kısmında Zaman tünelinizde kimlerin paylaşımda bulunup bulunamayacağını belirleyebilir ve bu özellik ile zaman tünelinizi gereksiz paylaşımlardan kurtarabilirsiniz. Facebook, bu oldukça önemli olan özelliği kullanıcılarına sunarak aslında son derece önemli bir durumu kullanıcıların kararına sunmuştur. Sizde Facebook duvarınızda paylaşım yapılıp yapılmamasını ayarlamak için dediğimiz kısımdan kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.

Facebook’ta Kişi Şikayet Etmek

Facebook Sosyal paylaşım siteleri arasında en yoğun kullanımı olan ve dünyaca ünlü olan bir sitedir. Eğer bu sitede ki hesabınızda gezinirken sizi veya diğer tüm üyeleri de rahatsız edici bir hareket de bulunan üye görür, sakıncalı paylaşımda bulunan bir kişi görürseniz bunun için Facebook size “Şikayet Et” özelliğini sunarak bu durumdan olan hoşnutsuzluğunuzu bildirmenizi sağlamaktadır.

Bunun için bu tarz harekette bulunan bir üyeyi şikayet etmek için, profiline girip Kapak kısmında bulunan alt alt üç nokta simgesine tıklayıp Şikayet Et / Engelle seçeneğine tıklamalısınız. Sonrasında Şikayet Etme sebebini ve diğer seçenekleri belirleyerek Şikayet Etme işlemini başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Facebook’ta Sohbeti Herkese Kapatmak

Facebook sosyal paylaşım siteleri arasında ne ünlü olan, en fazla kullanımı olan ve oldukça da beğenilen bir sosyal paylaşım sitesi olma özelliği taşımaktadır. Facebook’ta bulunan ve yoğun olarak kullanılan Sohbet özelliğinde bilinmeyen bir özellik de bulunmaktadır. Bu özellik Sohbeti Herkese Kapatma özelliğidir. Sohbeti Herkese kapatma derken, arkadaşlarınızın tümüne sohbeti kapatarak Offline, yani çevrimdışı olarak görünürsünüz.

engel

Ama aslında Online durumdasınızdır. Oldukça iyi bir özellik olan ve sohbet etmek istemediğiniz anlarda cankurtaran bir özellik olan Sohbeti herkese Kapatma özelliğinin kullanmak için sohbet kısmından Ayarlar butonuna tıklayıp “Sohbeti Kapat” seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Son derece kolay ve hızlı bir şekilde sohbeti kapatıp Facebook’ta tekrar çevrimdışı olarak vakit geçirebilirsiniz.

Facebook’ta Video Nasıl Yüklenir

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’ta video paylaşmak istiyorsanız bu işlem için öncelikle Facebook’ta Ana sayfa veya profil sayfasına girmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında paylaşımların yapıldığı, -durum, fotoğraf ve şuan bahsedeceğimiz video gibi- kısma tıklamalısınız. Buradan Fotoğraf / Video Ekle kısmına tıklamalı ve ekleyeceğiniz videoyu seçip yüklenmesini beklemelisiniz. Video yüklendikten sonra ismini, düzenlemelerini yaparak videoyu Facebook’ta paylaşımını yaparak Facebook’a video yükleme işlemini başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Facebook’ta Video Nasıl Yüklenir sorusuna verdiğimiz cevabı aşamalı ve eksiksiz bir şekilde yaparak videonuzu Facebook ortamına yükleyerek arkadaşlarınızın, çevrenizin ve takipçileriniz görmesini sağlayabilirsiniz. Facebook’a video yükleme işleminin kolay ve hızlı bir işlem olduğunu da bilmelisiniz.

Facebook’ta Yer Bildirimi Nasıl Yapılır?

Facebook, sosyal paylaşım siteleri arasında oldukça fazla özelliği ile kullanıcılarına hizmet veren bir sitedir. Sosyal anlamda her özelliği bulunduran ve olması gereken özellikleri içerisinde barındıran Facebook’un bir özelliği de Yer Bildirimi yapmaktır. Yer Bildirimi yapmak için Facebook’ta Durum paylaşma kısmında baştan ikinci olan butona, “Gönderiye konum bölgesi ekle” isimli butona tıklamalısınız.

Sonrasında nere olduğunuzu yazmalı ve Yer Bildirimi özelliğini başarılı bir şekilde kullanarak Facebook’ta yer Bildirimi yapabilirsiniz. Facebook bu özellik ile hiçbir programa ve uygulamaya gereksinim duymamayı sağlayarak, tamamen kendisinin içerisinde olan bu özellik sayesinde yer bildirimi yapmayı oldukça kolay basit ve hızlı bir işlem haline dönüştürmüştür.

Facebook Sayfa Yönetimi

Facebook sayfa oluşturma ile dünyada en çok kullanımı olan sosyal paylaşım sitelerinden bir tanesinde sizin de kolay bir şekilde sayfanız olabilir. Sayfanızı beğenen kullanıcılara paylaşımlarda bulunabilir, bir yönetici olmanın keyfini sürebilirsiniz. Sayfa oluşturduktan sonra yönetmek için Facebook da sağ köşede ki kısma tıklayıp, “Sayfa Yönetimi” seçeneğine tıklamalısınız. Bu seçeneğe tıklayarak sizde oluşturduğunuz sayfayı yönetebilir, sayfanızın adını, amacını ve paylaşımlarını yöneterek duyurabilirsiniz. Bu seçenekten sizde sayfanızı yöneterek, sayfa amacına uygun şekilde hareket edebilirsiniz.

face

Facebook herkese sayfa oluşturma özelliğini sunarak herkesin safa oluşturup sayfa açabilme yetkisi olmasını sağlamış ve sayfalarını yönetebilmelerini de sağlayarak, bunu mümkün kılmış ve sayfa açmak isteyenleri mutlu kılmıştır.

Facebook’ta Kimler Arkadaşlık İsteği Gönderebilir?

Facebook dünya çağında bir üne kavuşmuş, en fazla kullanımı olan ve yoğun bir şekilde hayatımızın içerisinde yer alan bir sosyal paylaşım sitesidir. Facebook’ta ayrıca oldukça önemli özelliklerin bulunduğunu ve kullanımının hakkını verdiğini de belirtmeliyiz. Bu özelliklerden bir tanesi de Facebook’ta size kimler arkadaşlık isteği gönderebilsin? Bunu siz belirleyebiliyor ve oldukça basit bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Öncelikle “Ayarlar” kısmına giriyorsunuz, sonrasında “Gizlilik” bölümünden “Benimle kimler iletişim kurabilir?” kısmından “Sana kimler arkadaşlık isteği gönderebilir?” özelliğini kullanabiliriz. Buradan “Herkes” ya da “Arkadaşlarımın Arkadaşları” seçeneği ile size tanımadığınız kimse arkadaşlık isteği gönderemeyecek, hesabınızı güvenli hale sokabilecek ve sizi rahatsız eden bir kullanıcı ile karşılaşmayacaksınız.

Facebook’ta Grup Sohbeti Açmak

Facebook dünyaca ünlü bir sosyal paylaşım sitesi olup milyonlarca üyesi bulunan ve ilgi odağı olan bir site olma özelliğini de taşımaktadır. Bu sebeple böyle bir sitede, Facebook’ta Grup Sohbet Açmak için de elbette ki imkân vardır. Facebook’un kullanıcılarına sunduğu bu özellik ile aynı anda birden fazla kişi ile sohbet edebilecek, keyifli dakikalar geçirebileceksiniz. Bunun için, Sohbet kısmında bulunan ve en altta sağda “Yeni Mesaj” butonuna tıklamalısınız.

sohbet

Daha sonrasında açılan sohbet kısmında Alıcı yerine, sohbete eklemek istediğiniz kişileri girmeli ve grup sohbeti başlatabilirsiniz. Son derece kolay ve hızlı bir şekilde yapılan bu işlem ile grup olarak sohbet edecek, zaman kaybetmeden aynı anda yazdığınız bir mesajı birden fazla kişi görebilecek.

Facebook Kişisel Bilgiler Nasıl Gizlenir?

Facebook ortamında insanların sizin kişisel bilgilerinizi görmesini istemiyor olabilirsiniz. Bunun için Facebook’un kullanıcılarına sunmuş olduğu bu bilgilerinizi gizleme özelliğini kullanabilirsiniz. Facebook’ta kişisel bilgileri gizlemek için profil sayfanızdan “Hakkında” kısmına girmeli ve “Bilgileri güncelle” seçeneğine tıklamalısınız.

face

Daha sonrasında düzenleme işlemi aktif olan bilgileriniz sağ kısımlarında bulunan dünya işaretine tıklamalısınız. Örnek olarak “Temel Bilgiler” kısmında Doğum tarihi satırının üzerine geline o satırın sağında bulunan Dünya işaretini “Herkese Açık” olan bir bilgi yerine “Sadece Ben” seçeneğini seçerek kimsenin görmemesini sağlayabilirsiniz. Bütün kişisel bilgilerinizi bu şekilde gizleyebilir ve insanların sizin bilgilerinizi görmesini son derece kolay bir şekilde, eksiksiz olarak engelleyebilirsiniz.

Facebook Hesabı Nasıl Oluşturulur

hesap

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’da sizin henüz hesabınız yok ise hızlı ve kolay bir şekilde Facebook Hesabı açabilmeniz mümkündür. Facebook Hesabı Oluşturmak için Facebook sayfasını açtıktan sonra karşınız hem giriş ekranı hem de hesap oluşturma kısmı çıkacaktır. Siz buradan Hesap Oluşturmak “Kaydol” kısmı ile ilgilenmelisiniz. Adınızı, Soyadınızı, E-Mail Adresinizi, Şifrenizi ve doğum yılınızı gün ay şeklinde eksiksiz olarak girdikten sonra hesabınızı oluşturmuş olacaksınız.

Böylelikle Facebook da sizin de artık bir hesabınız olmuş olacak ve son derece kolay bir şekilde hesabınızı oluşturduktan sonra Facebook’un sosyal ortamında profilinizi geliştirip eğlenceli bir şekilde zaman geçirmeye başlayabilirsiniz.