Voxer Telsiz Bas-Konuş Uygulaması

İnsanların içerisinde bulunduğumuz yüzyıl ile beraber arz ve talepleri bir hayli değişti. Teknolojinin önü alınamaz bir biçimde gelişmesi bunun en büyük sebebi olsa gerek.

Günümüzde hayatımızı kolaylaştırıp pratikleştiren unsurlar el üstünde tutulmaya başladı. Çünkü yoğun iş tempoları ve stres artık insanları diğer  eylem ve aktivitelerden uzaklaştırmasına sebep oldu. İletişim teknolojisinin geldiği noktada kullanılan araçlarda bir hayli seçicilik meydana geldi. Akıllı telefonlarımızda insanlar arası iletişimi kolaylaştıran bir çok uygulama bulunmakta. Ancak son yıllarda üretilmiş en pratik uygulama olan Voxer Telsiz Bas-Konuş uygulaması diğerlerinden bir adım öne çıkıyor. Voxer Telsiz Bas-Konuş uygulaması ile anlık iletilerin yanı sıra anında arkadaşlarınıza ses kaydı yollayabilir ve anında geri dönüş alabilirsiniz.

Programı buradan indirebilirsiniz.

Ders Programı Uygulaması

Teknolojinin bu denli gelişmesi hayatımızdaki her alanda bizlere pratiklik ve kolaylık sağlıyor. Bu alanların belki de en başında eğitim geliyor. Teknoloji günümüzde eskiye nazaran eğitim sistemine inanılmaz bir kolaylık kazandırdı. Akıllı tahtalar, bilgisayarlar, internet, projeksiyon aletleri, kalabalık sınıflar için kurulan ses sistemleri ve daha nicesi.

Öğrenim hayatını öğrenciler için kolaylaştıran ögelerden bir tanesi de öğrencilerin telefonlarına kurdukları Ders Programım adlı uygulama. Bu uygulama sayesinde öğrenciler haftalık ders programlarını birebir telefon veya tabletlerine kayıt edebiliyor. Ders programım uygulaması öğrencilere dersin ne zaman başlayacağını o gün hangi derslerin olduğunu anında bildiriyor. Ders Programım uygulaması günümüz öğrencileri için vazgeçilmez bir nimet !

Programı buradan indirebilirsiniz.

Oto Yakıt Hesaplama Uygulaması

Günümüzde otomobil piyasasını en çok etkileyip yönlendirmekte olan unsurun yakıt kullanımı olduğu su götürmez bir gerçek. İnsanlar araç alıp satarken çoğu zaman diğer özelliklerinden daha çok yakıt kullanımını önemsiyor. Otomobil şirketlerinin mühendislerinin de en çok kafa yorduğu konuların başında yakıt kullanımı geliyor.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte yakıt kullanımı bir hayli kontrol altına alınmış bulunmakta. İnsanlar artık sahip oldukları akıllı telefon ve tabletler sayesinde kişisel olarak aracının km başına ne kadar yakıt harcadığını hesaplayabiliyor. Bu işi de en iyi Oto Yakıt Hesaplama uygulaması yapıyor.

Akıllı telefon veya tabletlerinize indireceğiniz  Oto Yakıt Hesaplama uygulaması ile birlikte araç veya şirket sahibiyseniz araçlarınızın ne kadar yakıt harcadığını hesaplayabilir buna göre rapor hazırlayabilirsiniz. Oto Yakıt Hesaplama uygulamasının önümüzdeki dönemlerde kullanımının çığır açması bekleniyor.

Programı buradan indirebilirsiniz.

Karşılaştırma Uygulaması: Versus

Teknoloji çağında yaşadığımız düşünülürse insanlar arasında teknolojiyi takip etmek hem bir ihtiyaç hem de bir moda halini almıştır. Bu durumda insanlar teknolojik cihazları takip etmek ve her yeni cihaz hakkında bilgi sahibi olmak isterler. Bu bilgileri elde etmek eskiden sadece bu işlerle ilgili olan insanlar için mümkün olsa da artık versus herkesin bu bilgileri elde etmesi kolaylaşmıştır. Hatta bu özelliğinin yanında versus ile ürünleri kıyaslayabilir birbirlerine göre üstün ve zayıf yönlerini kolayca öğrenebiliriz. Versus’a sahip olmak için sadece uygulamasını akıllı telefonlarımıza indirmemiz yeterli olacaktır.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Yolculuk Paylaşım Uygulaması: BlaBlaCar

Dünya üzerinde 10 milyondan fazla kullanıcı olan ve artık Türkiye pazarına da giren BlaBlaCar adlı uygulama, size, aynı yöne giden insanlarla ortak seyahat imkanı sunuyor.

BlaBlaCar, Yolculuk Teklif Et ve Yolculuk Bul şeklinde iki ayrı seçeneğe sahip. Yolculuk Teklif Et seçeneği ile gideceğiniz şehri ve boş koltukları seçerek yakıt masraflarınızı belirli bir ücret karşılığı bölüşebilirsiniz.

Yolculuk Bul ile de gitmek istediğiniz şehre giden insanların boş koltuklarına istedikleri miktar karşılığında misafir olabilirsiniz.

Herkesin aklına gelen güvenlik sorunu ise bu uygulamada çok sıkı bir şekilde aşılmaya çalışılmış. Üye profilleri, daha önceki seyahatleri, yalnızca bayan seçeneği, puanlamalar gibi olanaklarla misafir yolcularınızı veya kime misafir olacağınızı seçebilirsiniz.