Android Camera Failed Error

A common problem on Android Phones is the camera give to ”Camera Failed” error.
Permanent solution will come with new Android update, but we have two different temporary solution for you.

camera-failed

The first way is for memory card users. Remove the memory card from the phone and insert again. It can be your easy solution.

The second way is to use the phone’s memory. If you are using the phone’s own memory, you can resetting your phone to avoid this problem.

However, there is a definite solution about this problem.

If you have applications that use built-in camera on your phone, such as Retrica, CandyCam, Caymera you need to upgrade or remove these applications.
This is the definite and permanent solution.

Pokemon Go Plus Nedir? Nasıl Kullanılır?

Son aylarda herkesin dikkatini çeken ve merakla keşfetmeye çalıştığı Pokemon Go oyunun az bilinen bir yanı da Pokemon Go Plus!. Pokemon Go Plus! bir çeşit oyun aracı ve oyunu oynamanıza yardım edip size kolaylık sağlıyor.

d30c863d843afa54566880bd5f8fb474

Resimde de görebileceğiniz ve bir çeşit bileklik olan Pokemon Go Plus! bluetooth yardımı ile telefonunuza bağlanıyor. Siz telefon başında değilken bile bilekliği yanınızda taşımanız, pokemon toplayabilmek için yeterli olacaktır. Pokemon Go Plus! kendi kendine geçtiğiniz yollarda karşılaştığınız pokemonları toplayarak hesabınıza ekliyor. Bu sayede kullanıcılar çok daha fazla pokemona, daha az zaman harcayarak ulaşabiliyor.

Bu harika özellik henüz piyasaya çıkmadı. Daha resmi olarak oyun Türkiye’ye gelmemesinden dolayı bu bilekliğin de ne zaman Türkiye pazarına gireceği bilinmezken, fiyatının 30 ila 50 dolar arasında olması bekleniyor.

Oyunun resmi olarak Türkiye pazarına girmesini heyecanla bekleyen oyun severler, bu yeni sanal gerçeklik bilekliğine sahip olmak için de sıra bekleyeceklerdir.

 

Discovery Android Güncellemesi

Discovery kullanıcıları aylardır android için kitkat güncellemesini bekliyorlardı. Android 4.4 sürümüne geçmek için olan bu sabırsız bekleyişin ardından General Mobile genel yetkişi Muzaffer Gölcü 1 Mayıs’da twitter hesabından bir açıklama yaparak “GM Discovery Android 4.4 güncelleme çalışmalarimiz halen devam ediyor, gecikme için sizlerden özür dilerim. ” dedi. Android 4.4 öncelikle Discovery’lere daha sonra Discovery Elite’lere gelecek. Suanda test aşamasında olan Kitkat testlerden başarılı sonuç alındığı zaman güncelleme ekranına gelecek. Şimdilik Discovery kullanıcıları Sistem Güncelleme bölümüne girdiklerinde Ağ Bağlantısı hatası almaktadır. Bu hatanın sebebi ise henüz bir güncelleme olmamasından kaynaklanmaktadır.

Discovery images

Google Play’den MP3 İndirme

İçerik 1391202409_bedava-mp3-indir-2

Android telefonunuzdan müziğin ismini aratıp direk indirme seçeneğinin olması gerçekten büyük kolaylık. Tabi ki android işletim sistemi bize doğrudan bu işlemi sunmuyor. Ancak Google Play’den indireceğiniz ya da Apk’sını kuracağınız birkaç uygulama doğrudan mp3 indirmeniz konusunda size yardımcı olacak.

Öncelikle Tubemate ve Simple MP3’den bahsedelim. Bu uygulaamaları Google Play’den indirip direk kurabilirsiniz. Müzikleri mp3 olarak bulur ve kategori olarak sıralar. 15 MB’ye kadar olan tüm mp3 dosyalarını içerilerinde barındırmaya çalışan iki uygulamadır.

Bu uygulamalar dışında en çok kullanılan bir diğer uygulama TinyTunes’dir. TinyTunes, Android markette yok. Ancak internetten apk dosyası olarak indirebilir ve kurabilirsiniz. Şarkıları önce müzik kategorilerine ayırır. Daha sonra dil kategorilerine ve sanatçı – tarih kategorilerine ayırır. Her şarkının yanında kaç MB olduğu yazar ve listeleme açısından mükemmel bir uygulamadır. Tamamen ücretsiz olarak internetten indirilebilir.

Androidden Ücretsiz SMS Atma

Android-ucretsiz-mesajlasma-uygulamasi Android-icin-ucretsiz-mesajlasma-uygulamasi

Cep telefonu operatörlerinin sadece internet için kullanıldığı bu dönemlerde sesli ve yazılı mesajlaşmalar internet üzerinden yapılmaya başladı. Artık çoğu kullanıcı hattı üzerinden mesaj göndermek ya da arama yapmak yerine interner üzerinden Whatsapp ile yazışıyor, Viber ile sesli konuşuyor, Skype ile görüntüllü konuşuyor. Peki internet üzerinden sim karta mesaj nasıl gönderilir.
Special SMS uygulaması ile android üzerinden cep telefonu numaralarına mesaj gönderebilirsiniz. İstediğiniz cep telefonu numarasına hızlı bir şekilde sms gönderiyor. Ayrıca istediğiniz numaraları kısayol sekmesine ekleyebilir ve her seferinde numara girmekten kurtulabilirsiniz. İstediğiniz bir numaradan size gelen mesajları önemli ekranına atayabilir ve sürekli takip edebilirsiniz. Bunun için üst kısımdan settings demeniz ve show popup dialog seçeneğini aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır. Takibi gelen mesajı önemli ekranına atamak için başına ülke kodunu (+90 gibi) girmeyi unutmayınız.

Android Telefonda Tam Donanımlı Ofis Yazılımı

officesuite

Android telefonunuzda tam donanımlı bir ofis pakedi arıyorsanız OfficeSuite Pro tam ihtiyacınızı karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Sadece android için tasarlandığından dolayı profesyonel bir uygulama olan OfficeSuite Pro, Google Play’den indirebilirsiniz.
OfficeSuite uygulaması 2 farklı modda bulunmaktadır. Biri OfficeSuite Viewer, diğeri ise OfficeSuite Pro. OfficeSuite Viewer uygulaması sadece ofis doyalarını görüntülemeye yarar, üzerlerinde herhangi bir ekleme ya da çıkartma yapamazsınız. OfficeSuite Pro ise tüm değişiklikleri yapabileceğiniz, yeni dosya yaratabilecek ve silebileceğiniz tam sürüm bir yazılımdır. OfficeSuite Pro’nun tanıdığını dosya türleri DOC, DOCX, RTF, TXT, XLS, XLSX, CSV, PPT, PPTX, PDF, EML ‘dir. OfficeSuite Viewer ücretsiz olarak satılan bir görüntüleyici iken OfficeSuite Pro 14.99 $’a satılmaktadır. OfficeSuite Pro uygulaması ilk 7 gün ücretsiz Trial’dir. Ayrıca 5 $ daha ödeyerek zengin bir arşive sahip olan font uygulamasını da satın alabilirsiniz.

Uygulama Linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobisystems.editor.office_registered

Telefondan Web Tasarım Yapmak

webmaster-2 webmaster-1

Android telefonunuzdan website tasarımı yapabilirsiniz. Kod yazabilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz HTML editör ve programlama dilini size sunan Google Play uygulamaları mevcuttur.
Görsel açıdan en büyük desteği farklı kod renklendirmesi olan bu programda Her bir programlama dili farklı bir renkte tanımlanıyor ve coderin gözünün yorolmasını engelliyor. CSS, JS, HTML ve PHP kod desteği olan WebMaster’s HTML Editor’de ileri geri seçenekleri ile yazılan kodları ileri geri alabilirsiniz. Uygulamanın belki de en güzel özelliklerinden biri de açılır kod listesi. Bilgisayardaki gibi açılır bir pencerede yazmaya başladığınız harfler ile bağlantılı tüm kodlar sıralanacaktır ve yön tuşları ile istediğinizi seçebileceksiniz. Yazdığınız kodları tarayıcı ile açarak canlı olarak kontrol edebilmeniz de bir başka özelliği. Geniş ekranlı telefonlarda daha kullanışlı olan bu program bilgisayardan farksız hizmet sunmaktadır. Google Play’de 4.99 $ olan WebMaster’s HTML Editor’i güvenilir bir şekilde indirebilirsiniz.

Uygulama Linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.welant.webmaster

Androidde DNS Değiştirme

2 55

Android işletim sistemli telefonlarda DNS değiştirme ayarlar bölümünden internet seçeneklerinden yapılmıyor. DNS değiştirmek için özel programlar yüklemeniz gerekmektedir. Bu programlar arasından en yaygın kullanılan, güvenilir ve kaliteli olan ayrıca son zamanlarda Tayyip Erdoğanın Twitter’ı ve Youtube’yi kapatması sonucu oldukça yaygınlaşan program HOTSPOT SHIELD VPN’dir.
Hotspot Shield, Google Play’den ücretsiz olarak indirilmektedir. Toplam boyutu 8 MB olan bu uygulama tamamen güvenilir ve hızlıdır. Çalıştırıp DNS değiştirme özelliğini aktif ettiğiniz andan itibaren hükümet tarafından erişimi engelli olan her türlü web sitesine girebilirsiniz. Normalinden biraz daha yavaş hızda internet kullanmanıza sebep olan Hotspot Shield VPN aynı zamanda şarjınızın da daha hızlı bitmesine sebep olacaktır. 10 milyondan fazla kişinin indirip kullandığı Hotspot Shield VPN 400.000 kişiden olumlu yorum almıştır.
Uygulama Linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=hotspotshield.android.vpn&hl=tr

İnstagram Hesabı Üzerinden Mesajlaşma

Kısa sürede oldukça ilgi gören ve popüler olan sosyal resim paylaşma platformu Instagram’da arrkadaşlarınızla mesajlaşmanız artık çok kolay. Instagram’ın çıkarttığı InstaMessage uygulaması ile Instagram hesabınızda takipleştiğiniz arkadaşlarınız ile rahatlıkla mesajlaşabileceksiniz. Google Play’den ücretsiz indirebileceğiniz InstaMessage uygulamasına Instagram hesabınız ile giriş yapacaksınız. Takip ettiğiniz ve sizi takip eden kişilere mesaj atıp birebir sohbet kurabileceksiniz. Kullanıcılar ile daha rahat görüşmek için sadece InstaMesaage uygulaması içerisinde kullanabileceğiniz bir telefon numarası edinebilirsiniz. Kullanıcı engelleme seçeneği olan InstaMessage’de engellediğiniz kullanıcıların sizin bilgilerinizi görmesini önleyebilirsiniz. Instagram uygulaması her geçen gün daha popülerleştikçe InstaMessage’ye de ilgi artacaktır.

 

Uygulama Linki:

https://play.google.com/stor/apss/details?id=com.futurebits.instamessage.free
unnamed unnafmed

Android Uygulamaları Yedekleme

Farklı bir telefona geçerken eski android telefonunuzdaki uygulamaları yeni telefonunuza taşımanız mümkün. En çok kullanılan yedekleme ve taşıma uygulamaları ne yazıkkı root yetkisi istiyor. Ancak rootsuz da çalışan birkaç uygulama var.
Holo backup uygulaması ile telefonunuzdaki tüm işletim sistemini bilgisayarınızda bir yere kaydedebilir ve daha sonra yeni telefonunuza yüklebilirsiniz. Ancak tüm işletim sistemi yerine sadece uygulamaları ve uygulama verilerini yedeklemek isterseniz Helium Backup sizin için daha kullanışlı olacaktır. Myphone Explorer ise e-postalarını ve resim, müzik gibi kişisel dosyalarınızı yedekleyen programdır.
Eğer telefonunuz rootlu ise Titanium Backup, Custom Recovery, OnAndroid ve DataSync gibi profesyonel ve sık kullanılan uygulamaları kullanabilirsiniz.

1 2