advrcntr2.dll Hatasının Çözümü

Hiçbir şekilde advrcntr2.dll DLL dosyasını herhangi bir DLL indirme sitesinden indirmeyin. Eğer advrcntr2.dll dosyasını bu tarz sitelerden indirseniz, bilgisayarınızda nereye kaydettiyseniz aşağıdaki adımlara geçmeden mutlaka kaldırın.

  1. Bigisayarınızı yeniden başlatın. Aldığınız  advrcntr2.dll hatası tesadüfen ortaya çıktıysa basit bir yeniden başlatma işe yarayacaktır.
  2. Nero yüklemesinin seri numarasını kaydedin. Seri numarasını öğrenmek için Neronun yükseltme sayfasında yer alan talimatlarda bulabilirsiniz.
  3. Bilgisayarınızdan Neroyu kaldırın. Kaldırma işlemini Nero tarafından verilen kaldırma linkini kullanarak veya denetim masasından program ekle kaldırdan yapın.
  4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  5. Nero General CleanTool’u indirin. Nero üzerinden bu bileşeni çalıştırın. Bu sayede Neronun bilgisayarınızdan kaldırılıp kaldırılmadığını teyit edip, işlemden emin olabilirsiniz.
  6. Daha güvenli olması açısından bilgisayarınızı tekrar yeniden başlatın.
  7. Nero’yu tekrar orijinal diskinden veya indirilmiş dosyasından bilgisayarınıza yükleyin. Büyük ihtimalle dll dosyası geri gelmiş olacak.
  8. Yeni bir yükseltme geldiyse Nero programını güncelleyin. Görmüş olduğunuz dll hatası muhtemelen sahip olduğunuz orijinal Nero programından kaynaklı olabilir.
  9. Tekrar bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  10. Nero’yu tekrar yükledikten sonra hala sorun çözülmediyse o zaman bir antivirüs programı ile bilgisayarınızı taratın. dll hataları bazen bilgisayarınızdaki zararlı bir yazılım tarafından ortaya çıkabiliyor.

NOT:  advrcntr2.dll dosyasının normal konumu C:\Program Files\CommonFiles\Ahead\Lib  olmalıdır. Eğer bu dosyayı C:\Windows veya C:\Windows\System32 dosyaları içerisinde görüyorsanız Nero’nun kendi orijinal advrcntr2.dll dosyası olmama ihtimali vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir