Youtube’de Çalma Listesi Nasıl Oluşturulur?

Youtube internette müzik bulmak için mükemmel bir kaynak haline geldi ve çalma listeleri oluşturma özelliği sayesinde müzik dinlemek için yaygın ve kullanışlı yollardan biri olabilir. Sevdiğiniz, beğendiğiniz herhangi bir şarkı veya sanatçı için Youtube arama sekmesinden arama yapın ve ekle düğmesine tıklayın. Ekle menüsüne şarkıyı eklemek istediğiniz bir çalma listeniz zaten varsa onu seçin veya hemen bir çalma listesi oluşturun. Çalma listesini oluşturmak için Yeni Çalma Listesi Oluştur’a tıklayın. Bu yolla örneğin egzersiz yaparken, işte çalışırken ,dinlenirken veya herhangi bir partide oynatmak istediğiniz çalma listesine sahip olabilir ve müziklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Çalma listesini oluşturduktan ve en sevdiğiniz şarkıları oluşturduğunuz çalma listesine ekledikten sonra kayıtlı olduğunuz ve giriş yaptığınız YouTube hesabında çalma listelerim kısmını açarak Hepsini oynat butonunu tıklayıp ilk videodan itibaren oynatmaya başlayabilirsiniz. Çalma listesi kendi sırasında çalmaya devam ederken o an sevmediğiniz bir şarkı denk geldiğinde bir sonraki şarkıya geçmek isterseniz tek yapmanız gereken sonraki butonuna tıklamak veya son tuşuna basmak.

Eğer YouTube bir taraftan videoları çalsın ben de bir taraftan tarayıcı üzerindeki işlerimi halledeyim diyorsanız tek yapmanız gereken tarayıcınız üzerinde başka bir sekme açarak işinizi yapmaya devam etmek. YouTube üzerinde oynattığınız çalma listesi sizin yönlendirdiğiniz doğrultuda çalmaya devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir