USB’den Formatta Yeniden Başlatma Sorunu

Veri transferi başta olmak üzere kullanımı giderek yaygınlaşan USB’ler format işlemlerinde de hızı ve kolaylığı ile ön plana çıkıyor. Formatta kullanımı ne kadar kolay olsa da birçok kullanıcıUSB’den format atarken yeniden başlatma sorunu ile karşılaşıyor. Sistem yükleme işleminin bir aşaması olarak kabul edebileceğimiz otomatik yeniden başlatma işleminin ardından, kullanıcılar tekrar ilk ekranla yani kurulumun ilk aşamasıyla karşılaşıyor.

USB’den format atılırken karşılaşılan bu sorun, bilgisayarın USB’yi HDD gibi görmesinden kaynaklanıyor. Yeniden başlatma işlemi başladıktan sonra, bilgisayar kapanınca USB’yi çıkarmalısınız. Mantık olarak bilgisayar ilk aşamada USB’den dosyaları kopyalıyor ve bilgisayarın yeniden başlatılmasının ardından dosyalar işlenmeye başlıyor. Bu nedenle yeniden başlatma işlemi başladıktan sonra USB’yi çıkarmak mümkün olabiliyor. Kısacası sistem kurma işlemini kesin olarak tamamlamak için yeniden başlatma işlemi devam ederken USB’nizi cihazdan çıkarın.

USB’den Formatta Yeniden Başlatma Sorunu” üzerine 6 düşünce

  1. Bana yardım eden varmı ben format atarken disk secme yerinde c yı sildim ve yeniden oluşturdum fln sonra devam ederken son yerde yani hazırlanıyor yerinde hata veriyor yeniden başlatın diyor ne yapmam lazım acil cevap plss

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir