USB Aygıtı Tanınmadı Sorunu

‘USB Aygıtı Tanınmadı’ sorunu gerek taşınabilir gerekse masaüstü bilgisayarlarda donanım veya yazılım merkezli birçok sebepten ötürü meydana gelen bir sorundur. Bu sorunun çözümü oldukça çoktur. Siz de bu bilgisayarınızda bu sorunla karşılaşıyorsanız aşağıda vereceğimiz çözüm yöntemlerini tek tek deneyerek mutlu sona ulaşabilirsiniz.

Çözüm-1

USB’ye dayalı çok sayıda sürücünün kurulması bu soruna başlıca sebeptir. Bunun için USB sürücülerinin tamamını kaldırıp yeniden yüklemeniz gerek. Bunun için Başlat > Çalıştır > “devmgmt.msc” ve ardından da Tamam’a tıklamalısınız. Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicileri sekmesi altındaki tüm USB sürücülerini tek tek kaldırın. Ardından bilgisayarınızı kapatın ve tüm USB cihazlarını çıkarın. Tekrar başlattığınızda cihazları tek tek takarak sürücülerini yükleyin.

Bu kullanabileceğiniz en yaygın çözüm yoludur. İlk olarak bunu denemeniz tavsiyemizdir.

Çözüm-2

Bu sorunun yaygın karşılaşılan bir diğer sebebi de cihazın yeterli enerjiyi alamaması problemleridir. Bunun için de; cihazınıza bağlı USB sayısını azaltabilir, cihazınızın elektrik kaynağını değiştirebilirsiniz. Dizüstü kullanıyorsanız bataryayı söküp yeniden takabilirsiniz. Bunlardan biri sizi çözüme ulaştıracaktır.

USB Aygıtı Tanınmadı Sorunu” üzerine 1 düşünce

 1. Çeşitli sebepleri vardır.. temel sorun kısa devredir.bence kablo kopunca akım kablosu diğer kablolara değerek kısa devreye sebep olmuş olabilir. Bu da anakart üzerindeki sigortayı yakar.

  1) usb cihazınız bozulmuştur. Yanmıştır. bunun çok çeşitli sebepleri vardır. Acemi bilgisayarcı kasa ön usb portlarını ters takmışsa cihazınızın çipi yanar. bu mesajla karşılaşırsınız.

  2)başka usb cihaz taktınız ve sadece arka veya ön portlarda bu sorun varsa sigorta değişimi ile çözülür.Sigorta yanmıştır.

  3) eğer hiçbir port çalışmıyorsa güney köprüsü çipi zarar görmüştür. geçmiş olsun. pci usb kartı almaktan başka çareniz yok. anakart arızalı artık.

  Sigorta aşağıdaki gibidir.

  misal

  X15 1,5A dır.

  f200 2 A

  X16 1,6A dır. Aynı veya üst-yakın sigorta ile değişirseniz sorun çözülecektir.

  Yapamayanlar bana anakartı getirsin 20 tl den yaparım.. 0505 403 35 80 mikail1313@gmail.com

  [image]http://i.pchub.com/i/PCH-Component-Fuse-SMT-Polymer-1812-b-83597.jpg[/image]

  [image]http://i.pchub.com/i/PCH-Component-Fuse-SMT-Polymer-1812-b-83598.jpg[/image]

  [image]http://i.pchub.com/i/PCH-Component-Fuse-SMT-Polymer-1210-b-83611.jpg[/image]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir