Tırnak Sararması Nasıl Geçer?

Kullanılan koyu renkli ojelerin uzun süre tırnaklar üzerinde kalması tırnakların hava almasını engellediği için sararmalara sebep olmaktadır. Bunu önlemenin en kolay yolu oje koruyucu kullanmaktır. Ama bunun yanı sıra hazırlayabileceğiniz birkaç kolay bitkisel çözüm önerilerimiz var.

tirnak-sararmasi

İlk olarak uygulayabileceğiniz yöntem, asidik özelliği ile bilinen limon. Tırnaklarınızı limon suyunun içine sokarak 10-15 dakika kadar bekletin. Tırnaklarınızdaki sararma geçene kadar her gün uygulayın.

Ayrıca, tırnaklarınızın bir an evvel beyazlamasını istiyorsanız beyazlatıcı bir diş macununu tırnaklarınıza sürüp ovun. Dişlerde işe yarayan bu yöntem, tırnaklarda da etkisini gösterecektir.

Sararan tırnakların çözümüne yönelik bir diğer bitkisel tarif ise, yarım fincan domates suyu ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın, parmaklarınızı bu karışımda 10 dakika bekletin. Sonrasında boy suyla durulayın.

Bunun yanında uygulayabileceğiniz diğer yöntem, maden suyu ve sütü 1-1 oranında bir kasede birleştirin. Tırnaklarınızı 5 dakika kadar bu karışımın içinde tutun.

Son olarak uygulayabileceğiniz yöntem ise, 1 çay kaşığı yoğurdun içerisine 1 çay kaşığı karbonat eklendikten sonra kıvamı yakalayabilmek için biraz su ekleyin. Tırnaklarınızı bu karışımla ovun. Haftada 3 kereden fazla kullanmayın.

Kullanabileceğiniz bu basit çözümler sayesinde, sararan tırnaklarınıza çözüm getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir