Steam’da ‘Uygulama Zaten Çalışıyor’ Hatası

Uygulama Zaten Çalışıyor’ hatası her uygulamada görülebilecek oldukça genel bir hatadır. Çözümü genellikle, Görev Yöneticisi’nden ilgili uygulamayı kapatmaktır. Ancak bilgisayar başında saç baş yolduran ‘Uygulama Zaten Çalışıyor’ hatası ise Steam kullanıcıları tarafından görülmektedir. Steam aracılığı ile oyun oynamak isteyenlerin gördüğü bu hatanın çözümü birkaç yolla yapılabilir.

İlk olarak Steam Kütüphanesine gelin. Hatayı aldığınız oyuna sağ tıklayıp Özellikler seçeneğini tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda Yerel Dosyalar seçeneğine gelip, Oyunun İçerik Dosyalarını Doğrula butonunu basın. Ve oyunun bununla birlikte doğrulanmasını bekleyin. Ardından Steam’ı kapatıp yeniden oyuna girmeye çalışın.

İkinci alternatif çözümümüz, Steam’ı silip tekrar yüklemektir. Steam’ı tamamen silip tekrar yüklediğinizde sorun yok olacaktır. Steam’ı sildikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız size önerimizdir.

Steam’da ‘Uygulama Zaten Çalışıyor’ Hatası” üzerine 3 düşünce

  1. Bilgisayarı açtım h1z1 oynayacaktım önce steam A tıkladım hiçbişey çıkmadı sildim steam ı yeniden yükledim yüklenmedi program zaten çalışıyor dedi denetim masasında yok ama program files de var ve silinmiyor çalışmayı durdurmak gerek diyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir