Samsung Galaxy S7 Nougat Performansını Artırma

Cihazını Android Nougat’a yükselten SamsungGalaxy S7 ve S7 Edge kullanıcılarının bazılarında düşük performans şikayeti başladı. Tüm dünyada Android 7.0 Nougat güncellemesi yapan Galaxy S7 ve Galaxy S7 kullanıcılarının şikayetleri değişiklik göstermekle beraber ortak şikayet düşük performans.

Bataryanın hızlı tükenmesi ve bağlantı sorunları bu durumun bir parçası olmakla beraber, kullanıcılar lag problemleri kilitlenme ve ekran donması ile de karşı karşıya. Bu kapsamda sizlere AndroidNougat’a yükselttiğiniz SamsungGalaxy S7 ve Galaxy S7 Edge cihazlarınızın performansını nasıl artırabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

  1. Yeniden Başlatma

Eğer lag ve donma problemleri ile karşı karşıya kaldıysanız ve bir süredir cihazınızı yeniden başlatmadıysanız, bu yöntemi deneyin. Cihazınızı önce kapatın ve biraz bekledikten sonra tekrar açın. Belki de sorununuz basitçe çözülmüş olacak.

  1. Temizlik Yapın

Nougat güncellemesini fırsat olarak değerlendirip SamsungGalaxy S7 cihazlarınızdaki gereksiz dosya ve verilerden kurtulabilirsiniz. 1 yıldan fazla süredir Samsung S7 kullanıyor iseniz, muhtemelen depolama kapasitesini neredeyse bitirecek seviyede tonlarca uygulama yüklemiş olabilirsiniz. Gereksiz uygulamaları kaldırarak Nougat performansını artırabilirsiniz.

  1. Bileşenleri Pasifleştirin

Bileşenler şüphesiz oldukça faydalı olsa da, cihazınızın kapasitesini azaltır. Bunları en azından geçici olarak kaldırabilir ve performans artışı olup olmadığını görebilirsiniz. Eğer cihazınızın performansını etkilemediğini düşünüyorsanız bileşenleri her zaman geri ekleyebilir ve tekrar kullanabilirsiniz.

Samsung Galaxy S7 Nougat Performansını Artırma” üzerine 2 düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir