Saç Dökülmesine Evde Doğal Çözümler

Saçlar, başımızı dış etkenlerden korumanın yanı sıra güzelliğinin en önemli ve ayrılmaz parçasıdır. Fakat saçlar, hava kirliliği ve yetersiz beslenme sonucu saçlarımın kırılmaya ve dökülmeye başlar. Bu tip durumlarda uygulayabileceğiniz, bazı basit çözümler mevcuttur.

sac-dokulmesi
İlk uygulayabileceğiniz yöntem, lavanta bitkisi ile ilgili. Bir yemek kaşığı lavantayı 500-750 mililitre kaynayan suya ilave edin, 5 dakika kısık ateşte demleyin ve süzün. Temiz saçlarınızı lavanta suyuyla yıkayın yarım saat bekletin ve durulayın.

Bunun yanında uygulayabileceğiniz bir diğer çözüm için ise şu tarifi uygulamanız gerekiyor. 1 su bardağı süzme balın içine 1 tatlı kaşığı toz karabiber ve 1 kahve fincanı taze sıkılmış soğan suyunu ilave edin. Tüm malzemeyi karıştırıp saç diplerinize yedirin ve 6 saat bekleyip ılık suyla yıkayın.

Son basit çözümümüz ise biraz kötü görünse de, saçlarda işe yaramaktadır. 5 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yumurtayı çırpın ve saçlarınıza yedirin. Karışımı saçlarınıza yedirdikten sonra bone takın ve 15 dakika bekleyin ve bol suyla durulayın.

Uygulayacağınız bu basit çözümler ile, saç dökülmelerini önleyebilir, en azından azaltabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir